Київ:+38 (050) 457-77-30

вул. Олекси Тихого 104, оф. 308

з 9:00 до 17:00 (робота офісу)

з 9:00 до 20:00 (прийом дзвінків)

http://5plus.kiev.ua

Дніпро:+38 (073) 350-20-50

вул. Робоча 23В

з 9:00 до 17:00 (робота офісу)

з 9:00 до 20:00 (прийом дзвінків)

https://5plus.dp.ua/

Контакти

Call-center:0 800 217 587

Безкоштовно по Україні

с 9:00 до 20:00

Для приватних осіб

1Підбір Виберіть рішення, яке вам підходить 2ЗаміриЯкісний завмер - половина успіху! Довіртеся професіоналам3ЗамовленняЗамовлення зробити просто - зателефонуйте нам4ВиготовленняДізнайтеся про процес виготовлення: ОТ і ДО5УстановкаМи працюємо - ви відпочиваєте!6Оплата Просто гроші за мрію! 7Ви власник

Корпоративним клієнтам

ЗамовленняІндивідуальний підрахунок вартостіМонтажСтислі терміни монтажуДосвід Наш досвід - ваша впевненість

Для дилерів

НавчанняНаше навчання гарантує легкий стартКомплектуючіЗ нами надійноСпівробітництвоВеликий вибір, лояльні ціни
Світильники для стель. Рекомендації та фото 5plus | Київ ⋆ Дніпро ⋆

Але тут є нюанс. Коли мова заходить про звичайну стелю, не потрібно особливо замислюватися, які світильники використовувати. Але з натяжними стельовими покриттями все трохи складніше. Насамперед необхідно врахувати особливості освітлювальної системи, а потім правильно підібрати світильники, щоб підкреслити привабливість натяжної стелі. Які освітлювальні конструкції вибрати? Як їх розташувати? Які лампочки потрібно купити? Як встановити? Ці запитання виникають у того, хто думає про освітлення кімнати з натяжною стелею. Отже, розбираймося.

Які особливості натяжних стель необхідно враховувати перед встановленням освітлення?

Перед тим як вибрати систему освітлення для натяжної стелі у своїй оселі, врахуйте деякі нюанси. Це дозволить вам встановити світильники будь-яких форм та розмірів, а також збільшити термін експлуатації натяжної конструкції.

По-перше, зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлене полотно натяжної стелі. Поширені тканинні та плівкові моделі. Тканина стійкіша до температурного впливу, вона зносостійка та довго зберігаєте колір. ПВХ-плівка при постійному нагріванні понад 600 °С жовтіє, тріскається і втрачає еластичність. Тому вибирайте лампи для світильників, які не виділяють ту кількість тепла, яка здатна пошкодити натяжну конструкцію.

svetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkov

По-друге, вивчіть інформацію про види освітлення та способи їхнього кріплення. На основі отриманих знань визначте відповідні для вашої натяжної стелі світильники та лампи. Якщо ви все ж таки сумніваєтеся і не хочете ризикувати, зверніть увагу на світлодіодні моделі. Для них характерне мінімальне нагрівання під час роботи.

По-третє, купуючи світильники для натяжної стелі, звертайте увагу на їхню потужність. Параметри різних видів ламп відрізняються. Якщо граничний показник для лампи розжарювання – це 60 Вт (оптимальний для плівкових полотнищ 40 Вт), то для галогенних він дорівнює 30 Вт (оптимальний для плівкових полотнищ 20 Вт).

І наостанок, заздалегідь продумайте схему розташування освітлення, прорахуйте кількість матеріалу, який знадобиться. Так вам вдасться виконати усі підготовчі роботи та змонтувати необхідні кріплення без поспіху. Врахуйте, що для ламп розжарювання та галогенних світильників важливо витримати певну відстань від стелі. До того ж вони кріпляться не на саме натяжне полотно, а безпосередньо на тверду поверхню. Для них прорізають спеціальні отвори та встановлюють термоізолюючі кільця як додатковий захист від перегріву полотна.

Якщо у вас немає досвіду в електромонтажних роботах, найкращим варіантом стане довірити встановлення світильників на натяжній стелі професіоналам. Так ви будете впевнені, що вся система освітлення змонтована якісно та без помилок.

Світильники для натяжної стелі: від класики до сучасних моделей

Як світильники у конструкції з натяжною стелею використовують: люстри, точкове освітлення, світлодіодні стрічки, растрові моделі, освітлення типу «зоряне небо» та інші різновиди. Про них детальніше ми поговоримо далі.

Вибираємо люстри

Люстра, розташована у центрі кімнати – це класика жанру при освітленні звичайної стелі. Такий варіант також широко використовується в натяжних конструкціях. Форма люстри може бути як тарілкою, так і інших форм. Вона розташовується на одному довгому підвісі або складається з двох до декількох підвісних плафонів, розміщених у ряд або по колу.

Якщо ви плануєте застосувати для люстри лампи розжарювання або галогенні світильники, не забувайте про безпечну потужність і витримуйте необхідну відстань. Вибирайте люстру, у пристрої якої передбачений напрямок світла вниз і вбік, а не вгору – у стелю.

Наступного сезону традиційні форми люстр відійдуть на задній план. Популярними стануть мінімалістичні моделі, розміщені не у центрі кімнати, а у певних її зонах: біля робочого столу, над умивальником, біля тумбочки тощо.

svetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkovsvetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkov

Якщо ви хочете встановити люстри-тарілки, тоді використовуйте лише люмінесцентні або світлодіодні лампи. Це дозволить уникнути пошкодження натяжної конструкції, тому що люстри у формі тарілок зазвичай кріпляться поблизу поверхні полотна і не витримують безпечну відстань. Тарілкові моделі – чудовий варіант для кімнат з низькими стелями.

Якщо простір дозволяє, можна встановити люстру на підвісі. Однак кришталеві світильники мають чудовий вигляд тільки з лампами розжарювання, тому потрібно обов'язково прорахувати відстань. Якщо стеля досить висока і можна відступити на 30-40 см, тоді встановлюйте розкішну люстру на довгому підвісі. Якщо висота стелі обмежена, вибирайте систему освітлення з інших матеріалів.

Ще є один момент, на який необхідно звернути увагу під час розміщення кришталевої люстри – це фактура стелі. Будьте обережні з поверхнею, що відбиває. Вона може показати непривабливі елементи люстри, які приховані знизу.

Точкові світильники

Точкові світильники – найкращий варіант для приміщення з натяжною стелею. Їх поєднання зручне та привабливе. Вони можуть застосовуватися як основне освітлення, якщо встановлені рівномірно по всьому стельовому просторі в необхідній кількості. Однак поширене зоноване точкове освітлення певних ділянок кімнати.

Світильники точкового типу стануть виходом із ситуації, коли стеля в кімнаті розташована дуже низько. Вони мають 30-ти градусний кут розсіювання світла. Тому розташовувати їх потрібно кожні 1,5-2 м/кв. Збільшити кількість світла та візуально саму кімнату допоможе застосування точкових світильників на глянсовій поверхні. Водночас форма та розмір плафона може бути різною. Вибирайте їх за власними уподобаннями.

svetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkovsvetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkov

Точкові світильники встановлюють трьома способами:

  1. Вище за рівень стелі. Цей тип розміщення здійснюється за встановлення світлопропускної плівки. Таке розташування забезпечує м'яке підсвічування стелі зверху або ефект мерехтіння. З точковими світильниками вище за рівень стелі можна створити різні світлові ефекти.
  2. На рівні стелі. У цьому разі плафони світильників і натяжне полотно утворюють одну гладку та цілісну поверхню.
  3. Нижче за рівень стелі. За такого точкового освітлення використовуються зовнішні конструкції. Його плюсом є можливість змінювати кут падіння світла.

Серед вбудованих і зовнішніх світильників для натяжних стель популярнішими є вбудовані моделі із золотим огранюванням.

Світлодіодні стрічки

Світлодіодні стрічкові світильники використовуються з декоративною метою. Вони витрачають мінімальну кількість енергії та водночас дають м'яке затишне освітлення в кімнаті.

Світлодіодні стрічки зазвичай розміщують:

  • по контуру стелі;
  • між стельовим плінтусом та стелею;
  • на окремих елементах натяжних конструкцій.

Світлодіодні світильники використовують для позначення багаторівневої натяжної стелі, освітлення кухонного фартуха і створення ефекту ширяючої стелі. Існують різні кольори світлодіодного освітлення, але кращими є стрічки з жовтим та бетонним світлом.

svetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkovsvetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkov

Стеля з ефектом «Зоряне небо»

«Зоряне небо» є одним із варіантів декоративного підсвічування натяжної стелі. Технологія дозволяє повторити світло та мерехтіння зірок, завдяки чому у кімнаті створюється чарівна атмосфера. «Зоряне небо» реалізується за рахунок використання оптоволоконних ниток-світлодіодів. Вони підключаються до світлогенератора над натяжною конструкцією. Світлодіоди можуть розміщуватися над стелею та проєктувати світло на його внутрішню поверхню. Водночас вдень така стеля залишається абсолютно гладкою, а вночі «проступають» зірки. Інший варіант встановлення – це виведення назовні кінців ниток зі світлодіодами. Ще один з варіантів, коли діоди вбудовуються в каміння Swarovski. Це один із дорогих видів освітлення, але завдяки йому світло заломлюється особливо ефектно, створюючи ілюзію променистості зірок.

Растрові світильники

Окремо виділяють растрові світильники. Вони легко визначаються за характерною комірчастою металевою конструкцією. Зазвичай растрові світильники встановлюються у підвісних стелях, але трапляються й у натяжних конструкціях. Цей вид освітлення – суворіший і витриманіший. Растрові світильники придатні для освітлення великих приміщень у стилі мінімалізм, модерн, хай-тек, конструктивізм тощо.

svetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkovsvetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkov

Вибираємо споти

Споти – це світильники у натяжних стелях, конструкція яких відрізняється простотою та функціональною складовою. Спот складається з галогенної чи світлодіодної лампочки та кронштейна. Завдяки тому, що вони мають поворотні механізми, можна змінювати кут світла. Спрямований і прямий промінь – відмінна особливість світильника спотового різновиду.

Розрізняють види спотів, які кріпляться до стелі на кшталт люстри поодиноко чи групою. Також є накладні моделі, що встановлюються після монтажу натяжної стелі. Використовують і споти, що вбудовуються, які монтуються відразу під натяжною стелею.

Усі матеріали (переважно метал та пластик) спотів стійкі до нагрівання, а сама лампа потужністю не перевищує 35 Вт. Таким чином виключається можливість пошкодити натяжне покриття стелі.

Поворотні споти використовують для зміни напрямку світлового потоку, наприклад у ванних кімнатах біля дзеркала або над зоною вмивання, для освітлення робочої зони на кухні.

Трекові світильники

Трекова система освітлення містить декілька спотових плафонів чи прожекторів, закріплених на шинопроводі. Шинопровод є модулем з алюмінієвого сплаву. Усередині такого виробу розташовані електричні контакти. Світильники можна переміщати шинопроводом і направляти промені у різні боки. Видима частина конструкції знаходиться одразу під натяжною стелею. Кріпиться ж вона над натяжним полотном за звичайну стелю. Трекові світильники придатні для освітлення окремих зон приміщення або елементів декору, наприклад картин, фотографій, полиць зі статуетками.

Підбираючи освітлення для дому, немає потреби зупинятися тільки на одному варіанті. Можна комбінувати декілька видів світильників, наприклад, люстру поєднувати з точковим світлом або світлодіодною стрічкою, а разом із «зоряним небом» встановіть точкові світильники.

Натяжные потолки для просторной квартиры | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Натяжные потолки для просторной квартиры | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Белый натяжной потолок в кухне-столовой | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Белый натяжной потолок в кухне-столовой | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Белоснежный натяжной потолок на кухне | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Утонченный натяжной потолок для кухни-гостиной | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Утонченный натяжной потолок для кухни-гостиной | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Гармоничный натяжной потолок на кухне | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆

Яке джерело світла краще? Різновиди ламп

Підбираючи лампи в систему освітлення натяжної стелі, потрібно враховувати декілька моментів:

  1. Всі види ламп бувають з 3 видами цоколів та патронів: Е14, Е27 і Е40. Стандартом є середній розмір Е27. Вибираючи люстру, враховуйте цю характеристику.
  2. Відмінності за потужністю лампи. Що вона вища, то сильніше світитиме. Зверніть увагу, різні види ламп мають не схожі значення за потужністю. Наприклад, енергозберігаюча лампа в 5 Вт світитиме, як і 60-ти ватна лампа розжарювання.
  3. Обмеження за потужністю лампи. Гранично допустимі показання лампи розжарювання – 60 Вт, галогенної лампи – 35 Вт, а люмінесцентна або світлодіодна лампа не має обмежень за потужністю.
  4. Спрямованість освітлення. Якщо світло лампи спрямоване вгору, то відстань від плафона до натяжного полотна не повинна бути менше 15 см. По можливості встановлюйте світильники, що направляються, у яких промінь світла лампи звернений убік або вниз.
  5. Перевірка на пошкодження. Якщо ви помітили, що на натяжній стелі з'явилися плями від ламп, перевірте потужність. За потреби проведіть заміну на менш потужні моделі.

Якщо дотримуватися перерахованих правил підбору ламп, то натяжна стеля прослужить не один рік, а її поверхня завжди матиме чудовий вигляд. Однак, щоб зробити правильний вибір, потрібно знати різновиди ламп, які пропонують виробники натяжних стель.

Лампа розжарювання

Цей різновид ламп є найнеекономічнішим серед інших. Складається зі скляного балончика та цоколя. Усередині лампи знаходиться вакуум і розміщені контакти, запобіжник та нитки розжарювання. Останні, проводячи електричний струм, розігріваються та випромінюють світло.

Більшість енергії лампи розжарювання, що виділяється, перетворюється на теплову. Цей факт накладає певні обмеження на їх використання з плівковими натяжними конструкціями. Тому лампи розжарювання поміщають у підвісні люстри, де дотримуються безпечної відстані між плафоном та пластиком. Також потрібно пам'ятати про обмеження потужності. Оптимальний варіант – 40 Вт. В інших видах світильників ця лампа не використовується.

Галогенна лампа

Галогенні лампи є економічнішими за лампи розжарювання. Вони розсіюють яскраве та інтенсивне світло, проте не багаті на колірну палітру випромінювання. Галогенні лампи виділяють менше тепла, ніж звичайні, але все одно їх застосовують у підвісних світильниках, розташованих на безпечній відстані від пластикової поверхні. Вони служать вдвічі довше ламп розжарювання, але все одно їх краще використовувати у підвісних конструкціях. Разом із галогенними лампами встановлюють додатковий трансформатор, що дозволяє створювати цікаві візуальні ефекти.

Серед недоліків – це швидке перегрівання та чутливість до перепадів температури, що призводить до псування галогенної лампи та зниження її світловіддачі.

svetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkovsvetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkov

Люмінесцентна лампа

Люмінесцентні лампи ще називають енергозберігаючими, оскільки вони відрізняються від попередніх тим, що в шість разів менше витрачають електричну енергію. У плафонах ламп горять пари ртуті, якими проходить електричний розряд. Він утворює ультрафіолетове випромінювання. А воно під впливом люмінофора перетворюється на видиме світло.

Люмінесцентні – це довговічний різновид ламп. Вони не перегріваються, тому їх монтують як у підвісні, так і накладні, а також вбудовані світильники. Люмінесцентні лампи – великі за розміром, тому влазять не в кожен світильник.

Якщо виріб з такою лампою постійно потрапляє у поле зору, краще вибрати модель «dark light reflector» з м'яким світловим пучком, що ідеально для великих приміщень.

Світлодіодна лампа

Світлодіодні лампи – сучасний варіант освітлення кімнати з натяжною стелею. Така лампа складається із світлодіодів – напівпровідників, у яких частина енергії при переході з одного енергетичного рівня на інший скидається у вигляді фотонів. Тобто тих частинок, що випромінюють світло. Таким чином, електрика в цих лампах відразу трансформується у світлове випромінювання. Тому світлодіодні лампи є економічними і довговічними джерелами світла. Вони вигідніші не лише за лампи розжарювання, а й за люмінесцентні варіанти. Гарантія функціонування за умови правильного використання – до 10 років. Світлодіодні лампи практично не нагріваються. Вони випускаються у різноманітних кольорах. Мають м'яке світло, позбавлене ефекту мерехтіння.

Світлодіодна лампа зазвичай вбудована у світильник. Тому така конструкція є надійною, довговічною та економічною. Але є нюанс – за несправності доведеться міняти не одну лампочку, а весь світильник. Існують моделі, у яких можна змінювати світлодіодний елемент, але це впливає на термін експлуатації світильника.

svetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkovsvetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkov

Оптоволоконна нитка

Світильники з оптоволоконними нитками використовуються лише для створення у спальні ефекту зоряного неба. Такі вироби відрізняються низькою тепловою віддачею, інтенсивністю світла, що випромінюється. Оптоволокна нитка використовується для декоративного освітлення. Великою перевагою нитки вважається її довговічність. Серед недоліків – такий варіант освітлення не з дешевих. Однак, використовуючи різні насадки на оптоволокні, можна створити імітацію мерехтіння або язики полум'я на натяжній стелі.

Щоб встановити потрібне освітлення в будинку та у кожній зоні окремо, а також швидко змінити обстановку, виділити ділянки простору, використовуйте комбінації різних світильників і ламп. Так ви будете мати повний контроль над світлом та регулювати його інтенсивність.

Як встановлювати світильники на натяжну стелю, додавати нові елементи та міняти лампи?

Спосіб кріплення світильників до натяжної стелі залежить від їхнього типу.

Для того, щоб встановити люстру, використовується один із таких варіантів:

  1. До монтажу натяжної конструкції до стелі квартири кріпиться планка для зміцнення. Потім світильник приєднується до неї за допомогою шурупів. Такий спосіб кріплення називається стельовий.
  2. За підвісного встановлення до монтажу натяжної стелі у місці розміщення майбутньої люстри закріплюється гак із арматури. Після того, як натяжна конструкція буде встановлена, на гак вішається люстра. Для цього у полотні прорізається отвір і укріплюється спеціальним кільцем. Такий спосіб кріплення – найпоширеніший.

Важливо розуміти, що якщо у вас підвішена масивна люстра, то для зміни лампочки в ній доведеться знімати всю конструкцію та роз'єднувати дроти.

svetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkov

Монтаж точкового освітлення також здійснюється двома способами

У першому випадку використовують накладні світильники для натяжної стелі. Перед тим, як їх встановити, монтують регульовані стійки та підводять електрику. Потім натягують полотно і зверху встановлюють термокільця, які захищають плівку від теплової дії лампи. На них кріпляться світильники. Таким чином, вони виходять нижчими за рівень натяжної стелі. Дозволяється встановлювати як неповоротні моделі, так і поворотні.

У другому випадку застосовують вбудовані світильники для натяжних стель. Вони встановлюються схожим способом з накладними, але разом з полотном представляють одну гладку поверхню. Використовується кріплення пружинного типу. Для кожного окремого світильника передбачено заздалегідь підготовлений отвір. Після того, як він туди поміщається, пружина розпрямляється і забезпечує щільне прилягання світильника до стелі. Вбудовані освітлювальні вироби встановлюються на основну стелю на відстані 7 см від натяжного. Зверху кожен світильник оздоблюється декоративною накладкою.

Кріпити світильники можна і самостійно, якщо у вас є відповідний досвід. Однак фахівці зі встановлення зроблять все швидко та акуратно з використанням спеціалізованого обладнання та інструментів.

Проте ви цілком самостійно можете змінити лампу в освітлювальній системі, якщо вона перегоріла.

  • Звичайну лампу розжарювання просто викручують та замінюють на нову при вимкненому світлі. З галогенними і світлодіодними моделями все трохи складніше.
  • При відключеному електропостачанні знімають кришку світильника і кільце галогенної лампи, що фіксує. Процедуру заміни роблять у рукавичках або за допомогою серветки. М'якими, нерізкими рухами лампу викручують похитуючи. Потім ставлять нову та повторюють дії у зворотному порядку.
  • Щоб замінити світлодіодну, видаляють кріплення зі зіпсованої лампи та ізоляцію з проводів. Роз'єднують дроти та підключають нову лампу згідно з інструкцією на пакованні. Ховають проводку та прикріплюють кришку світлодіодного світильника. Потім за допомогою гвинтів приєднують кришку коробки.
  • Заміна лампи у світильнику GX53 для натяжної стелі відбувається ще простіше. Однією рукою ви беретеся за короб, а іншою за рамку світильника і починаєте її повільно провертати проти годинникової стрілки. Потім витягнете неробочу лампу і ставите нову, закручуючи кришку до упору.

Щоб збільшити кількість світильників у встановленій натяжній стелі, необхідно буде зробити повний або частковий демонтаж стельового покриття в залежності від кількості приладів і місця їх додавання. Для зняття натяжної стелі використовується спеціальна викрутка. На основну стелю наноситься розмітка, готується та встановлюється заставна платформа, прокладається нова електропроводка. Потім натяжне покриття встановлюється на місце з попереднім нагріванням матеріалу. У ньому роблять отвори, які поміщають термозахисні кільця. На завершальному етапі – вбудовують додаткові світильники в отвори.

Ця процедура досить трудомістка, тому її здійснює лише професійна бригада. До того ж вона потребує додаткової витрати часу та грошей. Найкраще продумати схему розташування світильників наперед перед початком основних ремонтних робіт.

svetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkov

Як розрахувати кількість та розташування світильників для кімнати?

Згідно із загальним правилом розміщення світильників – на один квадратний метр має бути 20 Вт потужності. Наприклад, для кімнати в 20 м/кв. знадобиться десять сорокаватних лампочок, які становитимуть 400 Вт у загальному обсязі.

Але тут потрібно орієнтуватися насамперед не на правильні розрахунки, а на власне відчуття. Адже хтось любить, щоб освітлення було яскравішим, хтось віддає перевагу розсіяному світлу.

Усі лампочки, наприклад, галогенні, світлодіодні мають різні параметри потужності. Тому за зразок береться лампа розжарювання. На упаковці інших ламп обов'язково буде вказано співвідношення з лампою розжарювання. Ви можете використати таблицю, щоб зробити свій розрахунок.

На вибір освітлення впливає тип світильника. Споти мають спрямовані промені, а люстри з лампами розжарювання – розсіяне свічення. Тому останні дають більше світла. Також значення має покриття лампи. Матове скло пом'якшує світло, робить його тьмянішим на відміну від прозорого.

Так як у кімнату площею двадцять метрів може знадобитися понад 12 точкових світильників, їх зазвичай поєднують з іншими типами освітлення. Наприклад, у центр кімнати з натяжною стелею кріплять люстру або дві, залежно від потужності та кількості ламп розжарювання, а з боків розміщують точкові або спотові світильники. Такий спосіб розміщення дає рівне освітлення без темних зон і згладжує надто яскраве світло по центру.

Однак враховуйте, що існують правила розташування світильників:

  • заборонено монтувати їх близько до стіни, щоб уникнути порушення цілісності світлового потоку;
  • встановлювати їх можна на відстані щонайменше 30 см один від одного, а краще – метра чи півтора;
  • не можна монтувати світильники у кутах кімнати.

Що стосується схеми розміщення світильників, то малюнок монтажу може мати квадратну, круглу, овальну та прямокутну форми або розташовуватися у два ряди.

Правильний розрахунок кількості світильників, їх потужності та раціональна схема розташування гарантують якісне та надійне освітлення кімнати з натяжною стелею.

svetilniki-dlya-natyazhnyh-potolkov

Які аспекти необхідно врахувати під час монтажу освітлювальної системи для різних кімнат?

Для різних типів кімнат передбачена власна система освітлення:

  1. Для кухні підбирайте комбінований тип освітлення, коли є центральне світло та окремі світильники у різних зонах. Наприклад, під час приготування ви включаєте люстру, підвішену посередині кімнати. Але якщо вам потрібна лише плита, обідній стіл чи будь-яка інша ділянка кухні, можна встановити окремі точкові світильники. Зручно прикріплювати світлодіодне освітлення вздовж робочої зони.
  2. Вибираючи світильники для спальні, покладайтеся лише на свої уподобання. Ви можете встановити люстру, а також окремо менш потужні додаткові світильники, наприклад, для столика або вздовж стін, по периметру натяжної стелі. Так ви регулюватимете ступінь яскравості. Також можна прикрасити звичайні лампочки фігурними ковпачками у вигляді свічок або квітів з бутонами для створення вишуканої атмосфери. Підсвічування «Зоряне небо» придатне як для спалень дорослих, так і для кімнат дітей та підлітків.
  3. Для ванної кімнати існує безліч варіацій освітлення. Наприклад, ви можете скористатися традиційно однією люстрою з лампою розжарювання, а також додати точкове освітлення для раціонального розподілу світла, використовувати підсвічування на стінах або пустити діодну стрічку по периметру ванної кімнати, змонтувати її між натяжною та основною стелею.
  4. Найпоширеніший варіант освітлення вітальні – велика люстра у центрі з різними режимами яскравості. Як і у попередніх варіантах, велику вітальню можна доповнювати точковим освітленням окремих зон. Водночас воно необов'язково має бути над головою. Використовуйте спрямовані споти або прожектори для отримання цікавої гри світла та тіней.

Правильно комбінована система освітлення підкреслить переваги будь-якого будинку з натяжною стелею, а необдумане встановлення світильників може зіпсувати навіть дорогий ремонт. Тому найкращим варіантом будуть не поради з неперевірених джерел, а консультація професійних монтажників натяжних стель та електриків.

 

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Вы вже проголосували!

Ваш голос зарахованно!

Середній рейтинг / 5

Контакти

Київ:

+38 (050) 457-77-30

вул. Олекси Тихого 104, оф. 308

з 9:00 до 17:00 (робота офісу)

з 9:00 до 20:00 (прийом дзвінків)

http://5plus.kiev.ua

Дніпро:

+38 (073) 350-20-50

вул. Робоча 23В

з 9:00 до 17:00 (робота офісу)

з 9:00 до 20:00 (прийом дзвінків)

https://5plus.dp.ua/

Call-center:

0 800 217 587

Час роботи call-centra:

с 9:00 до 20:00

Заказати дзвінок

Залиште свій телефон, ми обов'язково Вам передзвонимо