Київ:+38 (050) 457-77-30

вул. Олекси Тихого 104, оф. 308

з 9:00 до 17:00 (робота офісу)

з 9:00 до 20:00 (прийом дзвінків)

http://5plus.kiev.ua

Дніпро:+38 (073) 350-20-50

вул. Робоча 23В

з 9:00 до 17:00 (робота офісу)

з 9:00 до 20:00 (прийом дзвінків)

https://5plus.dp.ua/

Контакти

Call-center:0 800 217 587

Безкоштовно по Україні

с 9:00 до 20:00

Для приватних осіб

1Підбір Виберіть рішення, яке вам підходить 2ЗаміриЯкісний завмер - половина успіху! Довіртеся професіоналам3ЗамовленняЗамовлення зробити просто - зателефонуйте нам4ВиготовленняДізнайтеся про процес виготовлення: ОТ і ДО5УстановкаМи працюємо - ви відпочиваєте!6Оплата Просто гроші за мрію! 7Ви власник

Корпоративним клієнтам

ЗамовленняІндивідуальний підрахунок вартостіМонтажСтислі терміни монтажуДосвід Наш досвід - ваша впевненість

Для дилерів

НавчанняНаше навчання гарантує легкий стартКомплектуючіЗ нами надійноСпівробітництвоВеликий вибір, лояльні ціни
Освітлення трековими світильниками. Види та особливості встановлення 5plus | Київ ⋆ Дніпро ⋆

Якщо ви плануєте ремонт і задумалися над тим, який тип освітлення в кімнату з натяжною стелею вибрати, зверніть увагу на трековий тип освітлення. Ці світильники мають низку плюсів, тому сьогодні їх можна побачити скрізь: у кафе, музеях, студіях, торгових приміщеннях. Завдяки особливостям їхньої конструкції вони неодмінно стануть у нагоді в будинках і квартирах, щоб не тільки зробити спільне світло в кімнаті, але й додатково акцентувати увагу на робочій зоні або місці відпочинку.

Однак існують важливі нюанси встановлення трекового світильника у приміщенні з натяжною стелею. Перш ніж купити систему, потрібно з'ясувати переваги та недоліки треків, розібратися в їхніх різновидах. Тобто вибрати оптимальний варіант для вашої оселі.

Що таке трекове освітлення? Особливості конструкції системи

Усі трекові світильники є стандартними світловими приладами, за допомогою яких освітлюється простір. Від звичайних люстр та ламп вони відрізняються своєю конструкцією. На стелю кріплять спеціальний трек – струмопровідну шину. По ній плафони можна переміщати та спрямовувати промінь світла так, як вам буде зручно.

Трекова система містить:

  • Декілька прожекторів або спотів (кількість залежить від моделі);
  • Шинопровід, він же трек на 1-2 метри (алюмінієвий модуль з електричними контактами всередині).

Для встановлення освітлення вам знадобляться додаткові аксесуари у вигляді конекторів, заглушок та троса, якщо конструкцію планується підвісити на натяжну стелю.

Трекове освітлення – це компактна та легко керована система. Вона дозволяє легко змінювати напрямок світла. Для цього світильник виймається і кріпиться там, де він потрібен за допомогою фіксатора. Є моделі, на яких спрямованість променя світла можна регулювати за допомогою рухливих шарнірів.

Якщо використовувати з'єднувальні та кутові елементи, у вас вийде самостійно зібрати трековий світильник за довжиною та конфігурацією, що повністю відповідає вашим вимогам. Наприклад, ви можете створити не лише довгу лінію, але й спорудити квадрат чи прямокутник з шинопроводів.

Однак найкраще рішення – довірити складання та монтаж освітлення професійній бригаді працівників. Вони знімуть усі розміри, правильно розрахують та якісно проведуть монтаж трекової системи на натяжну стелю. Щоб бути впевненим у тому, що не було допущено грубих помилок, потрібно знатися на нюансах встановлення. Але спершу давайте визначимо, чи потрібний вам трековий світильник?

Чому варто вибрати трекову систему для організації освітлення? Переваги та недоліки трекових приладів

До переваг трекової системи освітлення належать:

  1. Економія. Ви скоротите витрати на електроенергію, якщо встановите трекові світильники зі світлодіодними лампами. Крім того, система дозволяє керувати інтенсивністю світла. Тому ви можете зменшувати або збільшувати освітлення, коли це потрібно. Вибираючи або додаючи споти на треку, ви також регулюєте витрати електрики.
  2. Моделювання простору. Спрямовуючи промінь світла, ви зможете виділити елементи інтер'єру: картини, фото, скульптури, меблі. Крім того, за допомогою переміщення світильників по треку ви візуально змінюєте інтер'єр, акцентуєте увагу на різних деталях приміщення.
  3. Варіативність. Трекова система однаково придатна як для основного освітлення, так і для додаткового, наприклад, робочої зони, коли не потрібно освітлювати весь простір, а лише його частину. До того ж ви отримуєте будь-який рівень яскравості, який вам потрібний.
  4. Ексклюзивність. Трекова система – це досить новий вид освітлення приміщення та зонування простору. Тому будь-який інтер'єр з трековими світильниками матиме сучасний, стильний та динамічний вигляд, особливо дизайн натяжної стелі.
  5. Якість. Трекова система освітлення здатна працювати довго (30.000-50.000 годин) і вимагає особливих умов у догляді. Будь-яка деталь після встановлення просто змінюється на нову.

Конструкцію легко і швидко встановлюють на звичайній, навісній, рейковій, а також натяжній стелі. До того ж можна використовувати декілька шинопроводів, з'єднуючи їх та конструюючи прямокутники, квадрати, кути, довгі лінії. На треки допускається встановлення різних за формою та типом спотів, які виділятимуть тепле або холодне світло в приміщенні. Тобто завдяки гнучкості та взаємозамінності деталей ви можете підібрати ту конструкцію трекової системи для квартири, яка відповідатиме вашим вимогам.

Трекові конструкції підходять для великих приміщень із декількома функціональними зонами, наприклад, для кухонь-студій. У таких кімнатах можуть знаходитися одразу декілька людей і щоб розмежувати простір на кухонну зону, місце біля телевізора, робочий куточок, можна для кожної області підібрати шинопровід і прожектори з необхідною інтенсивністю світла.

Окремо варто відзначити, що такі прилади повністю безпечні, тому що виготовляються з нетоксичних, пожежобезпечних та міцних матеріалів. Однак і недоліків конструкція не позбавлена. Під час вибору трекового світильника враховуйте, що вони досить дорого коштують порівняно з іншими видами освітлення. Але якщо дивитися на їхній термін служби та гарну зносостійкість, трекові прилади цілком окупні. Другий момент, який потрібно врахувати – це замовлення встановлення системи. Потрібно вибирати професійну команду для монтажу трекового освітлення на стелі. Адже дуже важливо зважити на всі тонкощі, акуратно встановити конструкцію і не пошкодити полотно.

Натяжной потолок пано в спальне | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Натяжной потолок пано в спальне | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Лаконичный натяжной потолок для спальни | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Круглый натяжной потолок в спальне | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Круглый натяжной потолок в спальне | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Натяжной потолок в двух уровнях | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Натяжной потолок в двух уровнях | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆

Як вибрати трекову систему? Класифікація трекових приладів

Трекових систем дуже багато, і всі вони відрізняються за декількома показниками. Наприклад, не всі треки підходять для натяжних стель. Як не помилитися з вибором під час купівлі приладу? Відповідь проста. Потрібно знатися на класифікації.

Трекові світильники поділяють за такими критеріями:

  1. За різновидом шинопроводу.
  2. За типом ламп, що використовуються.
  3. За здатністю розсіювати світло.
  4. За колірною температурою світла.

Знаючи відмінності по кожному з пунктів, ви зрозумієте, який саме вид трекової системи краще вибрати.

Фази шинопроводів

Існує низка стандартних треків і світильників, що працюють з ними. Поширені такі різновиди шинопроводів:

  • однофазні;
  • трифазні;
  • магнітні.

Кількість фаз треку впливає на освітлювальну здатність приладу.

Однофазні моделі – найбюджетніші. Вони приєднуються до стандартної 220 вольтової електромережі та не вимагають додаткового блоку живлення. Їх найчастіше застосовують для освітлення житлових приміщень. Для однофазних треків передбачені різні світильники, де можна замінювати лампочки. За типом кріплення усі шинопроводи з однією фазою поділяються на накладні, накладні/підвісні та вбудовані.

Трифазні моделі застосовуються на комерційних об'єктах. Світильники на них можна поєднувати в групи. Одна група, наприклад, працює, а інша – відключена. Трифазні треки, як і однофазні, під'єднуються до електричної мережі в 220 В. За типом встановлення вони бувають накладними/підвісними та вбудованими.

Магнітні шинопроводи залежно від кількості світильників працюють від напруги 48 В і 24 В. Для них використовуються окремі блоки живлення. Магнітний трек встановлюється накладним/підвісним та вбудованим способами.

При накладному способі кріплення трек встановлюється прямо на стельове натяжне покриття. Тип, що часто використовується, – довга пряма лінія, яка складається з 2-3 шинопроводів. Однак накладним способом можна кріпити на натяжну стелю і геометричні фігури, і кути.

Вбудований шинопровід – той, який укладений у заздалегідь встановлений профіль у натяжній стелі. Цей спосіб дозволяє використовувати треки та світильники різних виробників. Вбудований шинопровід – це одна пряма довга лінія шириною максимум 3 см.

Вбудований магнітний шинопровод для встановлення в натяжну стелю не вимагає спеціального профіля. Трекова магнітна система сама є єдиним профілем.

Підвісний спосіб використовується на високих стелях. Водночас світильники на такому шинопроводі можуть бути різної форми. Трек підвішується на спеціальні тросики, які виходять із отворів на натяжній стелі.

Різновиди світильників на шині за джерелом світла  

Трекові світильники можуть бути галогенними, люмінесцентними, металогалогенними, але частіше світлодіодними. Адже переваги такого типу беззаперечні. Це економічний, довгостроковий і м'який, рівний тип освітлення. Світлодіодні трекові світильники бувають:

  • з вбудованим модулем;
  • зі змінними лампами для різних цоколів.

Вбудовані модулі LED не можна змінювати самостійно. Якщо виникла потреба у заміні ламп, ви можете скористатися двома способами. Перший – купити нові світильники. Другий – звернутися до авторизованого центру. Що стосується знімної конструкції, то вона представлена ​​у декількох видах типу цоколя:

  • GU 10;
  • GU 5,3;
  • E 27;
  • E 14.

Якщо вам потрібні світильники з регульованим ступенем освітлення, вибирайте вбудований світильник з опцією «димування». У випадку зі змінним модулем достатньо буде купити спеціальні світлодіодні лампи, що димуються, або лампи розжарювання чи «галогенки». Інші види світильників не регулюються за інтенсивністю освітлення.

Трекові світильники за типом розсіювання світла

Усі світильники за цим параметром поділяються на:

  • акцентні – спрямованого освітлення, тобто з кутом розсіювання світла до 36 градусів;
  • світильники розсіяного світла, призначені для освітлення загального простору, тобто з кутом розсіювання світла понад 36 градусів.

Якщо потрібно виділити якусь зону в кімнаті або на об'єкті, використовуйте світильники з підсвічуванням предметів інтер'єру: фотографій, картин, статуеток, фігурок, місця для читання або роботи за комп'ютером, столу для приготування їжі.

Щоб освітлити весь простір, знадобиться не тільки спрямоване, але й розсіяне світло з ширшим кутом. Можна об'єднати ці два види освітлення на одній шині або двох різних.

Різновиди світильників за колірною температурою

Використовують три основні шкали для визначення колірної температури світильників трекової системи:

  • тепле світло – від 2700 K до 3000 K;
  • нейтральне біле освітлення – від 4000 K до 4200 K;
  • холодне світло – від 5000 K до 6500 K.

Колірна температура вимірюється у кельвінах. Знаючи показники теплого, денного або холодного освітлення, ви зможете самостійно вибрати ту температуру, яка вам буде комфортною. Якщо ж ви не знаєте, яке освітлення вибрати, скористайтеся рекомендаціями.

Трекові системи зі світильниками теплого світла (2700-3000 K) придатні для готелів, ресторанів, квартир, магазинів, бібліотек, щоб створити у будь-якому приміщенні розслаблюючу та затишну атмосферу.

Світильники на шинопроводі з нейтральним освітленням (4000-4500 K) використовуються для торгових майданчиків, виставок, житлових та офісних приміщень, супермаркетів, музеїв, галерей. Ця колірна температура вважається універсальною, тобто придатна для будь-якого об'єкта.

Холодне освітлення (5500-6200 K) трекової системи використовують для галерей, музеїв, виставок, ювелірних магазинів, торгових точок, де продаються наручні годинники та аксесуари. Світильники з холодною колірною температурою – це найкраще рішення для тих приміщень, де важлива підвищена увага та яскраве акцентування.

Трекові системи поділяються за дизайном світильників. Адже можна вибрати прилад з точковими, карданними спотами, формою прожекторів, лінійні, растрові, на підвісі тощо. Наприклад, нішеві системи дозволяють сконструювати інсталяції, що ширяють над стелею, або згладжені напівпрозорими панелями трекові лінії.

Світлотехніка, яку кріплять на шинопроводах, стала затребуваною з декількох причин. Покупці можуть вибрати прожектори, а потім замінити їх на інші світильники. Трекова система – мобільна та гнучка. Ви можете пересувати, обертати чи спрямовувати її як вам потрібно. Можна підібрати моделі під будь-який стиль приміщення.

Коли ви визначилися з трековою системою для дому, варто згадати тонкощі встановлення приладу на натяжній стелі.

Монтаж трекових систем на натяжних стелях

Існує три способи монтажу освітлення на шинопроводі: накладний, підвісний і вбудований. Найпопулярнішими моделями стали вбудовувані у нішу. Усе тому, що зовнішній вигляд видимого технічного елемента – треку не псує інтер'єр приміщення. Тим не менш, кожен з перерахованих способів має свої нюанси, але починається монтаж для всіх з однієї відправної точки – визначення місця розташування електропроводки.

Для трекових приладів, що встановлюються у ніші, необхідно заздалегідь поставити заставні. Вони мають повністю повторювати форму освітлювальної конструкції. Встановлювати вбудовані моделі потрібно зі спеціальним трековим профілем для натяжних стельових виробів. Монтаж профілю роблять на одному рівні з полотном. Якщо потрібно різати та з'єднувати частини шинопроводу, довірте цю роботу фахівцям. Необхідно дотримуватись полярності, щоб уникнути можливого замикання в проводці або її займання. Пам'ятайте, що однофазні шини – для квартир, трифазні треки – для комерційних приміщень.

Під час купівлі приладу визначтеся із ще одним моментом – способом увімкнення та відключення світла. Можна зупинитися на традиційному кнопковому перемиканні або вибрати пульт дистанційного керування. З його допомогою зручно встановлювати режим «димування», наприклад.

Вставлення шинопроводу у натяжну стелю виконується одночасно з монтажем натяжної стелі. Водночас висота кімнати втратить приблизно 6 сантиметрів. Будьте готові до цього. Справа в тому, що висота базового профілю, що кріпиться до основної стелі, має приблизно таку висоту. Його загальна ширина дорівнює 5,5 сантиметрів, але після покриття стелі плівкою залишиться невелика ніша – не більше 2,5 сантиметрів завширшки та 4 сантиметрів у глибину. В неї встановлюється трек.

Споти на трекову конструкцію легко ставити. Основу світильника закладають всередину шинопроводу і все. Усередині оболонки треку під контактною платою знаходиться магнітне осердя. Коли ви розміщуєте на шинопровод світильник, магніти притягуються один до одного. Вони з'єднуються та забезпечують міцну фіксацію приладів та безперебійну подачу живлення від електромережі. Є приємна особливість.

Монтаж електропроводу під магнітний трек має особливості. Справа у тому, що ця система передбачає окремий блок живлення на відміну від однофазних та трифазних шин. Тут важливо розташувати його на великій відстані від треку – 15-20 метрів. Найкраще організувати йому місце, де він завжди буде доступний – щиток або спеціальна полиця. У 80% випадків, коли виходить із ладу магнітна система, причина – у блоці живлення. Коли він буде у доступному місці, а не за натяжною конструкцією, його легко буде замінити самостійно. Пам'ятайте, що напруга у треках стала – 24 В або 48 В. Тому при заміні деталей завжди від'єднуйте їх від електромережі.

Монтаж трекового освітлення в кімнаті з натяжною стелею потребує спеціальних знань та навичок. Досвідчена команда робітників встановить все акуратно, з дотриманням послідовних дій. Тому уважно поставтеся до замовлення послуги з монтажу трекової системи. Переконайтеся, що компанія відповідає за якість монтажних послуг і комплектуючих, що використовуються під час роботи.

Рекомендації щодо організації освітлення кімнати трековою системою

На зміну накладним моделям прийшли магнітні треки, що вбудовуються. Про те, як їх розмістити у квартирі, ми й поговоримо далі. Якщо ви ще не вирішили, як встановити трекову систему, скористайтеся такими рекомендаціями.

  • Якщо вам подобається ефектне освітлення, розмістіть магнітну шину з переходом від натяжної стелі до стіни. По-перше, у вас буде оригінальна організація подачі світла в кімнату, а по-друге, ви отримаєте спрямований настінний освітлювальний прилад, висоту якого можна змінювати.
  • Плоскі, встановлені на одному рівні світильники – ідеальний вихід із ситуації, коли у вас високі меблі або шафи на кухні. Такий прийом дозволяє не пошкодити освітлювальну систему при відкриванні та закриванні шаф або полиць.
  • Якщо ви хочете акцентувати на формі приміщення, то пустіть світлодіодну лінію треків по периметру кімнати.
  • Магнітні трекові світильники у вітальні або на кухні-студії дозволять виділити функціональні зони для різних видів діяльності: харчування, роботи, відпочинку, ігор.  
  • Якщо у вас у квартирі знаходяться картини, барельєфи або просто декоративна стіна, до якої ви хотіли б привернути увагу гостей, встановіть на стелі у неї спрямоване трекове освітлення.
  • Магнітний шинопровід може бути як роздільник натяжного полотна, який приховує шви. Такий прийом є зручним при нестандартних розмірах приміщення, таких як 5.5 м/кв.
  • Трекові шини є елементом дизайну стелі, особливо, коли відповідають стилю інтер'єру. Наприклад, для мінімалізму трековий світильник буде дуже доречним. Але якщо у вас неокласика, то доповніть розкішну люстру трековим обрамленням по колу.
  • «Втоплені» у натяжній стелі трекові системи кріплять у спальнях, коридорах, на кухнях, у вітальні, дитячих кімнатах, ванних та вбиральнях.

Трекове освітлення чудово справляється зі своїм основним призначенням – створити яскравий спрямований потік світла, щоб наповнити кімнату затишною атмосферою та акцентувати увагу на важливих об'єктах вашого житла. Тому якщо дотримуватись сучасних тенденцій і трендів, трекові освітлювальні системи – «must have» будь-якого сучасного інтер'єру.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Вы вже проголосували!

Ваш голос зарахованно!

Середній рейтинг / 5

Контакти

Київ:

+38 (050) 457-77-30

вул. Олекси Тихого 104, оф. 308

з 9:00 до 17:00 (робота офісу)

з 9:00 до 20:00 (прийом дзвінків)

http://5plus.kiev.ua

Дніпро:

+38 (073) 350-20-50

вул. Робоча 23В

з 9:00 до 17:00 (робота офісу)

з 9:00 до 20:00 (прийом дзвінків)

https://5plus.dp.ua/

Call-center:

0 800 217 587

Час роботи call-centra:

с 9:00 до 20:00

Заказати дзвінок

Залиште свій телефон, ми обов'язково Вам передзвонимо