Оздоблення стелі є важливою складовою ремонту, адже її можна зробити тлом, прикрасою інтер'єру чи цікавим акцентом. Тому варто втілити сучасну та гарну ідею. Вдалим варіантом для різних приміщень будуть натяжні стелі. Такі полотна дозволяють отримати ідеально рівну поверхню, приховати дефекти та доповнити будь-який стиль оформлення. Дизайн стелі, підібраний відповідно до особливостей кімнати, допоможе у створенні гармонійної обстановки.
Натяжні стелі: переваги та недоліки
Натяжні стелі мають підвищений попит, оскільки забезпечують рівну поверхню, перевтілюють приміщення і створюють особливу атмосферу в оселі. Але вони мають і недоліки. Серед мінусів спостерігається потреба заміни у разі затоплення, високий ризик пошкодження механічним впливом та обмежений вибір освітлювальних приладів. Водночас переваг у натяжних стель значно більше. Основні з них:
- довговічність;
- естетичний вигляд;
- практичність;
- простота монтажу;
- безпека;
- різноманітність моделей.
На ринку наявний великий вибір варіантів дизайну сучасних натяжних стель: різні відтінки, фактури кількох видів, ексклюзивні полотна, незвичайні конструкції та ефекти для експериментів.
Матові, глянсові чи сатинові стелі – що краще?
Перше, на що потрібно звернути увагу при виборі дизайну простору стель, це фактура натяжного полотна. Виробники пропонують три варіанти: матові, глянсові та сатинові. Вони відрізняються експлуатаційними особливостями та зовнішнім виглядом.
Матові стелі є одними з найпопулярніших, вони чудово доповнюють класичний стиль та підходять для прихильників стриманого інтер'єру. Поверхня не відбиває світло, а при паянні шви залишаються непомітними. Полотна добре приховують усі нерівності та дефекти, створюючи відчуття ідеальності. Гладка поверхня без відблисків є універсальною, тому впишеться у будь-який інтер'єр. Матові стелі не обмежуються пастельними тонами – допускається оформлення в будь-яких кольорах. А ще цей вид полотна є найдешевшим порівняно з рештою моделей.
Глянсові стелі часто порівнюють із приглушеним дзеркалом, адже в них можна легко розгледіти усі предмети в приміщенні. Таке полотно має чудовий вигляд в сучасному інтер'єрі та придатне для багаторівневих конструкцій. Термін служби глянцевих стель досягає 25 років, але дзеркальна поверхня може відштовхувати прихильників спокійної затишної обстановки, адже на ній можуть відбиватися різні відблиски (вуличні ліхтарі, автомобільні фари та ін.). Це може викликати роздратування у мешканців, тому така фактура не рекомендована для встановлення у спальні, дитячій кімнаті.
Сатинові стелі є компромісом між матовими та глянсовими. Поверхня матеріалу ідеально гладка з невеликим перламутровим блиском. Полотна мають усі переваги матових і приглушено відбивають світло, що комфортно для очей. Сатинові стелі легко вписуються у будь-який інтер'єр, абсолютно універсальні. Їхня основна перевага – м'яке розсіювання світла по приміщенню, формування рівномірного освітлення.
Якщо ви шукаєте універсальний варіант для інтер'єру, очевидним фаворитом стануть сатинові полотна. Ними можна оформити будь-яке приміщення, створити затишну атмосферу. Але якщо вам більше до вподоби новаторське оформлення, вибирайте глянсові фактури. А прихильникам класики сподобаються матові стелі.
Декоративні натяжні стелі
Цей вид натяжних стель є одним з найдорожчих, але отриманий ефект однозначно вартий цих витрат. Поверхня полотна покривається візерунком або імітує один із матеріалів:
- замшу чи шкіру;
- дорогі тканини;
- мармур та інші декоративні камені;
- перламутр тощо.
Таке оформлення створюється за допомогою спеціального тиснення. Якщо прикрасити приміщення декоративною стелею, отримаєте стильний та незвичайний інтер'єр, здатний вразити гостей.
Натяжні стелі у різних стилях
Підбір відповідного дизайну натяжних стель у квартирі чи будинку неможливий без урахування основного стилю, використаного для оформлення приміщення. Адже це дає змогу створити відчуття цілісності.
Кожен стиль має свої особливості, характерні риси, а підкреслити його можна за допомогою кольору, форми, освітлення та різних деталей.
Популярні стилі:
- Хай-тек. Шанувальникам цього напряму припаде до душі дизайн з глянцевою плівковою стелею. Гарні такі незвичайні варіанти: металеве забарвлення, дворівнева конструкція у чорно-білих відтінках, малюнки та оригінальне підсвічування.
- Класика. Тим, хто любить консервативну класику, сподобається матова стеля у пастельних тонах. Класичний стиль добре доповнять і сатинові полотна, мерехтіння яких надасть інтер'єру особливого шарму. Найкращі кольори: білий, бежевий, слонова кістка, натуральний льон.
Гарний мають вигляд багаторівневі монохромні конструкції та прикраси у вигляді арок, колон.
- Модерн. Головна особливість модерну – відсутність чітких ліній та наближеність до природи. Ідеально пасуватимуть матові стелі, полотна з рослинними мотивами чи імітацією вітражів.
- Фьюжн. Його називають одним із найнезвичайніших і насиченіших, тому дизайн натяжних стель має бути яскравим, незабутнім, оригінальним. Придатні полотна з незвичайною текстурою та кольором, контрастні поєднання та багаторівневі конструкції різних типів. Гарна у стилі фьюжн стеля з фотодруком і гра з джерелами світла: безліч дрібних світильників або карниз з підсвічуванням зроблять інтер'єр завершеним.
- Етніка. Етнічний стиль варто доповнити натяжними стелями із декоративними візерунками та незвичайними малюнками. Гарний вигляд мають однотонні полотна в пісочному або коричневому кольорі з принтами, що нагадують шкуру тварин, африканськими пейзажами.
- Мінімалізм. Оформлення у мінімалістичному стилі передбачає відмову від химерних елементів та розмаїття деталей. Достатньо вибрати однотонну матову або глянцеву натяжну стелю, що поєднується з основним дизайном.
Оформляючи стелі у якому-небудь стилі, не обов'язково намагатися максимально використовувати всі його риси. Можна вибрати пару деталей і відобразити їх у дизайні, акцентуючи на унікальності обстановки.
Фотодрук на натяжних стелях
Розвиток сучасних технологій розширює можливості дизайнерів, зокрема у питанні декору натяжної стелі. Тепер на полотно можна нанести будь-яке зображення, що допомагає у створенні унікальних інтер'єрів та особливої атмосфери.
Фотодрук можливий на різних видах полотен по всій поверхні або певній частині. Цей прийом усуває обмеження, дозволяє експериментувати з оформленням, реалізовувати стримані чи нестандартні дизайнерські ідеї.
Популярні варіанти фотодруку:
- Квітковий принт. Натяжна стеля із зображенням квітів є вдалим варіантом для оформлення дитячої для дівчинки, вітальні, кухні чи спальні. Для перших трьох кімнат можна використовувати яскравий квітковий принт: поєднання різних тонів рожевого, червоного, коричневого та інших відтінків. Для спальні придатний візерунок у пастельних тонах або можна нанести малюнок лише на одну зону стелі, щоб пом'якшити атмосферу.
- Метелики. Такий принт на стелі має дуже елегантний вигляд, добре поєднується з мінімалістичним стилем. Актуальними є великі реалістичні зображення метеликів або картинка з кількома комахами невеликих розмірів. Візерунок можна доповнити незвичайними елементами у контрастному кольорі.
- 3D ефект. Для створення оригінального інтер'єру можна використати 3D-друк. Його особливість полягає в деталізації та реалістичності, затемненні та освітленні потрібних ділянок, що створює відчуття об'ємного малюнка. Оздоблення візуально збільшує простір і надовго запам'ятовується гостям.
- Візерунки та орнаменти. Такий вид оформлення – ще один популярний варіант фотодруку. Розташування візерунків може бути різним – по всьому полотну, у кутах, по периметру кімнати, довкола люстри тощо. Колір повинен гармонійно поєднуватися із загальною гамою, але особливо популярні чорні та коричневі відтінки на білому тлі.
Існує ще багато варіантів фотодруку – космос, хмари, зоряне небо, зображення картин відомих художників, імітація фресок тощо. Підбирати малюнок потрібно індивідуально для гармонійного поєднання інших елементів декору.
Однорівневі чи багаторівневі натяжні стелі?
Однорівневі натяжні стелі зазвичай встановлюються у невеликих приміщеннях, класичних інтер'єрах, кімнатах, оформлених у стилі мінімалізм. А конструкції у декілька ярусів стали популярними відносно недавно, вони оригінальні, візуально збільшують простір, надають інтер'єру ексклюзивності. Крім естетичної складової, багаторівневі стелі мають ще низку особливостей. Серед основних із них:
- можливість змінити геометрію приміщення, приховати межі та візуально розширити простір завдяки криволінійним формам;
- ефектний поділ простору на функціональні зони, що особливо актуально для однокімнатних квартир та квартир-студій;
- встановлення нестандартної системи освітлення (сучасні джерела світла, комбінації різних освітлювальних приладів).
Полотна, встановлені на різних рівнях, також добре приховують нерівності та інші дефекти стелі, які не можна прибрати за допомогою шпаклівки.
Найчастіше у квартирах та приватних будинках встановлюють однорівневі чи дворівневі натяжні стелі. Монтаж трьох і більше ярусів потребує простору, тому здійснюється для великих приміщень з високими стелями. У малогабаритних кімнатах такий варіант буде громіздким та недоречним, адже створюватиме напружену атмосферу.
Вартість багаторівневих натяжних конструкцій залежить від форми, виду полотен, складності монтажу та кількості вбудованих світильників.
Натяжні стелі: оригінальні варіанти оформлення
Дизайн натяжних стель має бути не просто стильним, а ще й гармонійним доповненням, здатним виділити потрібні зони та створити особливу атмосферу. Сучасні технології виготовлення та монтажу полотен дають нові можливості – конструкції здатні перетворити інтер'єр, додати затишку та гармонії.
3 ідеї як цікаво оформити стельовий простір:
Конструкція «Зоряне небо»
«Зоряне небо» – це популярний варіант оформлення стелі, який переносить мешканців у справжню казку. Такий дизайн має гарний вигляд у вітальні, дитячій кімнаті та спальні. Технологія створення зоряного неба або космічного простору полягає у використанні полотен декількох видів, фотодруку або спеціального підсвічування. Під час встановлення світильників, що імітують зірки, конструкція має пульт дистанційного керування з можливістю включення режиму мерехтіння, зміни кольору та інших ефектів.
Ширяючі стелі
Це тренд у дизайні натяжних полотен. Конструкція створює враження, ніби стеля зависла в повітрі. Такий незвичайний ефект досягається за допомогою звичайної світлодіодної стрічки, яка розміщується по периметру кімнати. У верхній точці полотно кріпиться до стіни завдяки спеціальному плінтусу, що гарантує стійкість та надійність конструкції. Ширяючу стелю можна доповнити однотонною діодною стрічкою або яскравим кольоровим підсвічуванням. Саме полотно може мати будь-який дизайн, який дає повну свободу для експериментів.
Тіньові стелі
Цей вид натяжних стель нагадує ширяючі, але ефект тут трохи інший. Між полотном та стінами залишається темний отвір, який створює відчуття, ніби конструкція зависла у повітрі. До того ж замість підсвічування використовується спеціальний тіньовий профіль. Стеля має стильний, оригінальний вигляд. Вона ідеальна для спальні та вітальні, може бути оформлена у будь-якому стилі.