Для більшості власників квартир стало очевидним, що натяжні стелі – це швидкий доступний спосіб привести в порядок і оформити свою звичайну оштукатурену стелю зі смаком і надовго. Але, як і будь-який різновид обробки, такі полотна мають не тільки переваги, але й особливості конструкції. Усі ці фактори варто врахувати, перш ніж замовляти встановлення. Не зайвим буде ознайомитися і з основними тенденціями в оформленні натяжних стель.
Для початку потрібно з'ясувати всі «за» і «проти» стельових виробів з полотна і ухвалити рішення про купівлю.
Чому варто замовити монтаж натяжної стелі? Основні переваги обробки
Перш ніж перейти до опису переваг натяжних конструкцій, не зайвим буде згадати про процедуру встановлення.
Монтаж стелі відбувається швидко та чисто. Тобто під час роботи не використовують шпаклівку або інші матеріали, здатні забруднити кімнату та предмети інтер'єру. Вам не потрібно якось по-особливому готувати приміщення та виносити меблі. Достатньо прибрати квіти, домашніх улюбленців і залишити кімнату.
Час безпосереднього встановлення стелі розраховується з огляду на її розміри, особливості, технології монтажу та кріплення освітлювальної системи. Зазвичай – трохи більше 1 дня.
Тепер перейдемо до плюсів натяжних стель, які можуть переконати вас встановити конструкції з полотна у вашій оселі.
Порівняно з іншими оздоблювальними матеріалами натяжні стелі не можуть вигоріти, провиснути, накопичити пил, потріскатись – втратити свій первісний привабливий вигляд. Вони залишаються у незмінній колірній гамі, фактурі та формі протягом багатьох років (20-30 за правильної експлуатації).
Крім того, натяжні стелі мають практичну користь. Якщо вас затоплять сусіди згори, не варто турбуватися, що вода потрапить на підлогу або стеля обвалиться. Полотно стримає воду, але провисне. Тоді вам потрібно звернутися до компанії, де ви замовляли встановлення. Монтажники зіллють воду, висушать стелю і знову її натягнуть.
Якщо у стелю потрапить м'яч, пробка від шампанського або будь-який інший тупий предмет, то вона залишиться цілою, без вм'ятин. У той же час, гострі предмети здатні пробити полотно. Відновлювати його вам доведеться повністю і власним коштом. Тому будьте обережні.
Оригінальності та свіжості всьому інтер'єру можуть надати натяжні стелі, оформлені з якоюсь родзинкою. Наприклад, цікавою деталлю стане фактура. Якщо ви хочете створити ефект пофарбованої стелі, замовте матове полотно. Якщо постає завдання показати шліфовану поверхню, вибирайте сатинове покриття.
Щоб ще більше привернути увагу до стелі, встановіть незвичайне освітлення. Це може бути лінійне або суцільне підсвічування по всій площині полотна, світильники у нішах, вбудовані трекові системи, приховані карнизи з підсвічуванням штор.
Натяжній стельовій конструкції додасть краси художнє оформлення полотна фотодруком. Наприклад, на глянцевій поверхні дуже привабливий і незвичайний матимуть вигляд зображення неба, хмар, квітів, зірок та інших природних об'єктів.
Крім того, можна оригінально обіграти стик стелі зі стіною безщілинним кріпленням, тіньовим примиканням або ширяючою конструкцією.
Якщо ви хочете відійти від традиційного білого або його відтінків в оформленні стелі, то можете вибрати різні варіанти кольорів – від м'яких, нейтральних до сміливих та кричущих. Головне, щоб колір виконував покладену на нього функцію та поєднувався з іншими барвами у кімнаті.
За допомогою кольору можна моделювати простір. Наприклад, світлі відтінки збільшують приміщення, темні – зменшують, холодні – остуджують, теплі – гріють. Тому, вибираючи колір стелі, керуйтеся одночасно вашими смаковими уподобаннями, правилами оформлення кімнат і трендами майбутнього сезону.
Щодо фактур натяжних стель, то вони не настільки залежать від моди. До того ж вибирати доводиться не з усієї палітри, а лише з 6 варіантів: глянець, матовий, перламутр, сатин, металік, напівпрозорість.
Колір та фактура можуть повністю змінити кімнату. Тому важливо пам'ятати, що приміщення залишиться таким на довгі роки, і ухвалювати рішення обдумано.
Натяжні стелі не потребують спеціальних доглядових процедур. На відміну від інших видів обробки натяжне полотно менш схильне до скупчення пилу. Якщо все ж таки на стелю потрапив якийсь бруд, видаліть плями вологою ганчіркою. Допустимо використовувати звичайні засоби для чищення. Вологу можна прибрати сухою ганчіркою.
Стійкість до забруднень і простота догляду роблять натяжні стелі обов'язковим придбанням для кухонь, ванних і туалетних кімнат, а не тільки для віталень.
Матеріали, з яких виготовляють натяжні стелі, надійні та безпечні. Замовляючи монтажні роботи у компанії, попросіть, щоб менеджери надали вам сертифікати, які б підтвердили дотримання гігієнічних норм та норм пожежної безпеки під час виробництва виробу, а також інші письмові докази вологостійкості та екологічності.
За звичайної кімнатної температури (не більше 60°C) полімерна плівка не виділяє жодних шкідливих речовин та неприємного запаху. Останній може залишитися відразу після встановлення (через використання газової гармати), але повністю зникне за 1-2 дні. Тому всі матеріали, які використовуються при виготовленні стель натяжних, не нашкодять здоров'ю людини. Полотна з ПВХ-плівки або синтетичної тканини у квартирі повністю безпечні для дорослих і дітей, що проживають в ній.