Натяжні та підвісні стелі – це стельові конструкції, які використовуються для декору або перекриття базової стелі. Це різні види стель, які схожі за принципом монтажу: вони встановлюються з невеликим інтервалом від базової стелі за допомогою багетів або металевих і дерев'яних каркасів.
- Натяжні стелі натягуються по периметру цієї конструкції, а підвісні кріпляться до нього.
- Підвісні конструкції можуть бути суцільними або модульними, де кожен модуль монтується і демонтується окремо. Модулі можуть бути виготовлені з гіпсокартону, дерева, скла, дзеркал. Натяжні стелі виготовляються в основному з полівінілхлориду.
Натяжна і підвісна стеля: у чому різниця?
І підвісні, і натяжні стелі насамперед гарні тим, що дозволяють не витрачати зусилля на ремонт стелі у приміщенні. Для установки такої конструкції не потрібно вирівнювати стелю, маскувати вади, закладати тріщини. Нова стеля перекриє стару, і ці проблеми вас просто не торкнуться. Підвісні і натяжні конструкції також дозволяють приховати і більші елементи, наприклад, електропроводку, повітроводи кондиціонерів, витяжок тощо.
Натяжні та підвісні стелі ідеальні для організації точкового освітлення, так як всередині гіпсокартонних каркасів і за натяжним полотном можна з легкістю заховати проводку.
За допомогою таких стельових систем можна також з легкістю вирівняти перепади у висоті приміщення, які можуть становити від 3 до 7 см. Це особливо актуально для радянських цегляних і панельних будівель, де плити перекриттів часто просто не стикуються одна з одною.
Ще один плюс обох конструкцій – можливість реалізовувати будь-які дизайнерські рішення та візуально моделювати простір кімнати: робити її вищою, більшою, додавати світло і т.д.
Основні відмінності натяжних стель від підвісних
Установка натяжних і підвісних стель
Монтаж підвісної стелі – процес трудомісткий, тому вимагає досить багато часу, особливо, якщо йдеться про стелі з гіпсокартону. Залежно від розмірів приміщення і складності обробки, монтаж такої стелі може зайняти від 2-4 днів до декількох тижнів. Підвісні стелі з гіпсокартону – найпопулярніший варіант, але його установка завжди супроводжується великою кількістю пилу і сміття, тому приміщення доведеться звільнити від речей. Плюс установки підвісної стелі у тому, що якщо будівельні роботи для вас не новина, ви можете змонтувати її самостійно, не звертаючись до послуг майстрів. А ось навіть велике натяжне полотно можна встановити за кілька годин. Виняток становлять складні багаторівневі натяжні стельові системи, які включають різні складні освітлювальні елементи або декоративні елементи з гіпсокартону. Їх монтаж може зайняти декілька днів. Після установки натяжної конструкції не залишається сміття і пилу, єдине, що потрібно зробити, це звільнити стіни від декору (картин, квітів) і посунути меблі у середину кімнати, щоб відкрити доступ до місць кріплення стелі. Але і установку натяжної стелі краще доручити професіоналам, так як у цій справі чималу роль відіграє досвід і наявність спеціального обладнання. До того ж не виникне проблеми пошуку компанії, яка продасть вам натяжну стелю без установки.
|
|
Висота приміщення
Натяжна стеля фактично зменшує висоту приміщення на 3-5 сантиметрів – це необхідно для кріплення каркаса або багетів. При цьому, якщо правильно підібрати фактуру і колір стелі, вона навпаки буде виглядати вищою і навіть візуально збільшувати приміщення. А ось підвісні конструкції з гіпсокартону заберуть від висоти приміщення мінімум 10-15 сантиметрів. Це небагато, але у кімнатах з висотою стелі 2,5 метра кожен сантиметр на рахунку, тому у приміщеннях з низькими стелями краще віддати перевагу натяжним системам.
|
|
Догляд та пошкодження підвісних і натяжних стель
Натяжні стелі вологостійкі, тому їх достатньо просто періодично протирати вологою ганчіркою від пилу. Але полотно досить легко проколоти гострим предметом, тому якщо у вашу стелю літають дитячі кульки або стріли, від натяжної конструкції краще відмовитися. Підвісні конструкції можна як би обтрушувати сухим рушником. У деяких випадках може знадобитися підфарбувати конструкцію, щоб освіжити колір. Підвісні стелі міцніші, але сильних ударів все ж бояться.
|
|
Перевірка стель вогнем і водою
Підвісна стеля воду не утримує, тому заллє і стіни, і підлогу, і як наслідок, доведеться міняти і листи гіпсокартону.
|
|
Тривалість експлуатації
|
|
Відмінності за вартістю натяжних і підвісних стель
Квадратний метр підвісної стелі з гіпсокартону коштує приблизно 25-35 доларів, але якщо стеля декорована складними елементами, вартість може зростати. Натяжні стелі представлені у широкому ціновому діапазоні, у загальному від 10 до 100 доларів за квадратний метр залежно від матеріалу, фактури, малюнка, кількості кутів і форми полотна. Натяжні та підвісні стелі мають свої плюси і мінуси, але виділити явного лідера досить складно. Все залежить від ваших бажань і можливостей їх реалізації. Але є деякі поради, які допоможуть вибрати той чи інший вид стелі.
|
Коли варто обрати натяжну стелю?
- Якщо потрібно оновити стелю у низькому приміщенні. На установку натяжних стель піде мінімум висоти, при цьому вона візуально зробить кімнату вищою.
- Якщо у приміщенні висока ймовірність протікання даху або затоплення. Тоді натяжні стелі дійсно зможуть убезпечити вас від капітального ремонту усього приміщення.
Коли варто обрати підвісну стелю?
- У приміщеннях, де можливий сильний спад температури (балкон, лоджія, дачний будиночок).
- Якщо потрібен постійний доступ до простору під стелею.