Київ:+38 (050) 457-77-30

вул. Олекси Тихого 104, оф. 308

з 9:00 до 17:00 (робота офісу)

з 9:00 до 20:00 (прийом дзвінків)

http://5plus.kiev.ua

Дніпро:+38 (073) 350-20-50

вул. Робоча 23В

з 9:00 до 17:00 (робота офісу)

з 9:00 до 20:00 (прийом дзвінків)

https://5plus.dp.ua/

Контакти

Call-center:0 800 217 587

Безкоштовно по Україні

с 9:00 до 20:00

Для приватних осіб

1Підбір Виберіть рішення, яке вам підходить 2ЗаміриЯкісний завмер - половина успіху! Довіртеся професіоналам3ЗамовленняЗамовлення зробити просто - зателефонуйте нам4ВиготовленняДізнайтеся про процес виготовлення: ОТ і ДО5УстановкаМи працюємо - ви відпочиваєте!6Оплата Просто гроші за мрію! 7Ви власник

Корпоративним клієнтам

ЗамовленняІндивідуальний підрахунок вартостіМонтажСтислі терміни монтажуДосвід Наш досвід - ваша впевненість

Для дилерів

НавчанняНаше навчання гарантує легкий стартКомплектуючіЗ нами надійноСпівробітництвоВеликий вибір, лояльні ціни
Особливості монтажу натяжної стелі з карнизом - 5plus | Київ ⋆ Дніпро ⋆

Натяжні стелі – обов'язковий атрибут сучасної квартири. Чому? У натяжних конструкцій багато переваг. Вони красиві та практичні, швидко монтуються без пилу та бруду, можуть коригувати нерівність стелі, моделювати кімнату, а також уберегти приміщення від затоплення зверху. Погодьтеся, що список плюсів натяжного полотна значно переважує звичайну побілку, фарбування або обклеювання шпалерами.

Тільки потрібно врахувати один вагомий нюанс, плануючи використовувати штори у кімнаті з натяжною стелею. Якщо ви подумаєте про встановлення карниза вже після монтажу стелі, вам залишиться тільки прикріпити його до стіни. Цей спосіб можливий, але з естетичного погляду – не найкращий варіант. Для сучасного інтер'єру краще вибрати карниз, встановлений під натяжну стелю. Процес монтажу трудомісткіший, але цілком виправданий завдяки привабливості та актуальності такого варіанту в оформленні приміщення. Давайте розберемося, які стельові карнизи краще вибрати, і з'ясуємо нюанси їх кріплення разом з натяжною стелею.

2 технології монтажу стельового карнизу

Складність монтажу карнизів для штор у поєднанні з натяжною стелею полягає у тому, що необхідно правильно зняти розміри та розрахувати відстань, яка дозволить фіранкам вільно рухатися. Тут важливо приховати проміжок між поверхнями, що проглядається, але не допустити щільного зіткнення. Встановлення карнизу здійснюється двома способами:

  • Відкрита технологія. Кріплення здійснюється по натягнутій плівці. Профіль залишається видимим.
  • Прихована технологія. Монтаж приховує карниз, що створює ефект начебто штори струмують просто зі стелі.

Обидва способи мають переваги. Наприклад, перший – простіше зробити. Потрібно до натягування ПВХ плівки на стелю визначити місце кріплення дерев'яного бруса, а після монтажу натяжної конструкції прикріпити карниз до нього у зазначеному місці. Другий спосіб – набагато складніший, але й результат вартий витрачених зусиль. У чому полягають тонкощі двох видів установки?

Відкрита технологія монтажу карнизу на натяжній стелі

Відкритий карниз зможуть побачити усі, хто зайде до приміщення. До натяжного полотна прикріпити його неможливо, тому заздалегідь ставиться опора, на яку монтуватимуть карниз. Покрокова робота передбачає:

  1. Визначення місця, де висітимуть гардини.
  2. Нанесення маркування у зазначеному місці.
  3. Фіксування профілю натяжної конструкції.
  4. Закріплення відповідно до маркування опори – дерев'яного бруса. У плиті стелі свердлять отвори, у які вставляють дюбеля і щільно прикручують заставну з дерева. Для забезпечення довговічності карнизу та обробки брус зазвичай заздалегідь покривають гідрофобною ґрунтовкою або обробляють антисептичним засобом.
  5. Встановлення полівінілхлоридного полотна звичайним способом без будь-яких особливостей.
  6. Кріплення карнизу. Для цього у полотні роблять отвори для встановлення шурупів. Щоб уникнути деформації натяжної стелі, місця проколу укріплюють кільцями з полімерів і пропалюють отвори в них спеціальним паяльником.
  7. Перевірка, щоб між дерев'яним брусом і ПВХ плівкою не було проміжків, інакше полотно може деформуватися. Якщо стеля нерівна, використовують спеціальні монтажні клини, які встановлюють між нею та опорою.

Підбирайте товстий брус, щоб він витримав вагу конструкції, що закріплюється, і не впав під вагою гардин. У іншому разі знадобиться заново монтувати натяжну стелю та відкритий карниз.

Тому до початку монтажних робіт ознайомте працівників із вашим вибором штор та карнизу. Так вони зможуть зробити точні розрахунки та правильно встановити конструкцію.

Нюанси монтажу прихованого карнизу для штор

Прихований карниз або, як його ще називають, «євро-карниз» – чудовий варіант кріплення штор для приміщення, оформленого у мінімалістичному стилі. Суть технології полягає у тому, що від стіни робиться відступ на певну відстань і лише потім монтується натяжна стеля. У створену нішу і встановлюють карниз, прихований від сторонніх очей. Водночас створюється ефект ширяючих штор прямо зі стелі. Це робить низьку кімнату візуально вищою. Крім того, карнизи прихованого монтажу дозволяють отримати естетичніший вигляд приміщення. Проте такий спосіб набагато складніший, тому потрібно врахувати декілька важливих деталей.

По-перше, визначте, якої конструкції будуть штори, і придбайте міцний карниз, що підходить для їхньої ваги. Це необхідно зробити ще до встановлення натяжної стелі, щоб робітники правильно розрахували розмір ніші та спосіб її виготовлення.

По-друге, розмір ніші розраховується завжди індивідуально. Зазвичай вона становить 15-20 см.

По-третє, не забудьте врахувати конструкцію штор та виміряти ширину складок. Це потрібно для того, щоб тканина не терлася об нішу та натяжну стелю, а вільно проходила та складалася.

Коли ви взяли до уваги усі три моменти, необхідно визначити організацію ніші. Вона може являти собою гіпсокартонний короб, дерев'яну заставну та спеціальний профіль для карнизів.

  • Гіпсокартонний короб збирається із металевого профілю. Його монтують за допомогою спеціального кріплення. Уся конструкція обшивається гіпсокартоном, а шви зашпаровуються шпаклівкою. Далі – її фарбують. Якщо ви плануєте встановити світлодіодне освітлення, зверніть увагу, що тоді ширина короба не повинна бути 250 мм. Якщо додаткове освітлення штор не передбачене, вистачає і 50-70 мм.

До переваг цього способу належать розширені можливості дизайну приміщення. Гардіна не торкається натяжної стелі, тому якщо ви захочете змінити штори, то не зачепите полотно. Мінус - знадобиться значна кількість часу для установки гіпсокартонного короба. Наприклад, перш ніж встановити натяжну стелю, доведеться почекати 1-2 дні, поки висохне фарба.

  • Дерев'яна заставна випускається з перетином 30х30мм, 40х40мм або 50х50мм. Для фіксації використовують посилені металеві куточки або довгі шурупи через заставну, якщо стеля рівна. До нижнього краю опори прикріплюється багет. У нього заправляється полотно.

Плюс такого варіанта – процес не займає багато часу. Прихований карниз можна встановити перед монтажем натяжної стелі. Мінус – з боку гардини може бути видно заставну з дерева. Щоб цього не трапилося, виворіт покривають плівкою не безпосередньо, а через відбійник з перегином. Пам'ятайте, що до встановлення дерев'яну конструкцію треба ретельно продезінфікувати, щоб не з'явився грибок.

  • Профіль для карнизів БП-40. Цей метод схожий на попередній, проте замість бруса застосовують спеціальний металевий профіль. Це алюмінієва труба, довжина якої 2,5 метра, а перетин 40х40 мм, і отвір для кріплення полотна.  

Плюс – при встановленні легко робиться закруглений кут, що має природний вигляд. Мінус – коштує дорожче порівняно зі встановленням дерев'яної заставни.

Існують комбіновані карнизи. По суті, це один з перерахованих методів, з'єднаний з підсвічуванням по периметру. Має оригінальний вигляд і може стати особливістю інтер'єру кімнати. До того ж додавання освітлення не сильно вплине на загальну вартість встановлення карнизу прихованого монтажу.

Класична схема встановлення прихованого карнизу:

  1. Спочатку на бетонній поверхні базової стелі відміряють проміжок, де висітиме гардина, і роблять маркування.
  2. Карниз із пластику або металу кріплять безпосередньо на бетон, звіряючись з розміткою. Для цього використовують дюбелі, які поміщають у заготовлені заздалегідь отвори. Після встановлення карнизу можна побачити ширину прихованої ніші, що утворилася.
  3. Після цього готують опору, на яку прикріплять натяжну стелю. Спочатку відміряють довжину полотна і починають розтягувати його по зовнішній стороні від віконної стіни і закріплюють поряд з карнизом.
  4. Після закінчення роботи перевіряють ступінь натягу стелі та якість встановлення прихованого карнизу.

Після цих дій ви можете завішувати вікна за допомогою спеціальних гачків, які заганяють в доріжку карнизу, і фіксувати рух штор стопорами.

Кремовый натяжной потолок на кухне | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Кремовый натяжной потолок на кухне | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Стильный потолок в прихожей | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Стильный потолок в прихожей | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Стильный потолок в прихожей | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Натяжной потолок со сложной геометрией | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆Натяжной потолок со сложной геометрией | Портфолио 5Plus | Киев ⋆ Днепр ⋆

Як повісити штори? 3 варіанти встановлення прихованого карнизу

У сучасних квартирах шторна ніша – потрібний елемент інтер'єру. Вона не тільки витримує мінімалізм і простоту внутрішнього оздоблення, а й приховує, наприклад, підсвічування гардин. Заховати нішу штори на натяжній стелі можна багатьма способами. Найпоширенішими є такі: зробити подвійну стелю, використовуючи профіль-карниз, монтувати нішевий профіль і не доводити натяжну конструкцію до стіни з вікном.

Перший варіант – «безщілинна гардина»

Дві основні складові цього способу: ніша для гардини з напрямними та гачками, а також сама натяжна стеля. Профіль-гардина оснащений рядками для кріплення гачків і має вільне місце для встановлення підсвічування штори.

  • карниз прихований натяжною стелею;
  • ідеально примикає до віконної рами чи стіни;
  • висота стелі у ніші дорівнює 3 см;
  • опуск основної стелі дорівнює 6 см;
  • комплектація містить металевий карниз з гачками;
  • базова стеля не потребує додаткової підготовки;
  • у карнизі передбачено простір для підсвічування гардини.

Цей спосіб можна використовувати для квартир, де дуже високі вікна або вони закінчуються біля стелі. Для реалізації безщілинного встановлення карнизу знадобиться 7 см від основної стелі до частини вікна, що відкривається. За меншої відстані вибирайте нішевий метод.

Нішу для гардини можна робити суцільною, закінчувати будь-де на стелі або провертати. Технічно у вас утворюються дві натяжні стелі. Одна з них покриває все приміщення, а друга є вузькою смужкою вздовж стіни з вікном. Ширина ніші – 75 мм. Висота гардинної ніші – 30 мм. Тому кріплення штори буде надійно приховане.

Якщо не бажаєте опускати стелю, можна зробити її на одному рівні, а кріплення штори приховати маленькою планкою на профілі. Висоту такої натяжної конструкції можна регулювати за допомогою верхнього та нижнього пазів. Все залежить від того, скількома сантиметрами висоти кімнати ви готові поступитися. Якщо 3 см – верхній паз, якщо всіма 6 см – нижній паз.

Недолік цього методу полягає у неможливості зробити дуговий карниз, так як використовується алюмінієвий профіль, що не згинається. Тому у приміщенні із закругленими вікнами потрібно використовувати інший метод.

Другий варіант – прихований карниз у ніші натяжної стелі

Для поглиблення в площині натяжної стелі на 40 мм заввишки і 8 см завширшки використовується спеціальний профіль-ніша. Таке заглиблення можна створити на будь-якій відстані від вікна, аж до середини кімнати. Тому профіль-ніша – ідеальний варіант для зонування простору шторою з прихованим карнизом. Серед переваг цього методу варто зазначити:

  • в підготовлену нішу кріплять будь-який обраний вами карниз;
  • полотно щільно доходить до віконної рами чи стіни;
  • різниця висоти смуги вздовж вікна та основної стелі дорівнює не більше 4 см;
  • ширина нішевого простору – 8 см;
  • базова стеля не потребує спеціальної підготовки перед початком монтажних робіт.

Заявлена ​​висота ніші 4 см може бути збільшена за бажанням, але ширина встановлюється чітко під карниз з необхідною кількістю напрямних для гардин. Між стельовим профілем і профілем-нішою з'явиться необроблений простір, який потрібно зашпаклювати або закрити гіпсокартоном.

Третій варіант – сходинка у натяжній стелі

Візуально цей спосіб має такий вигляд – натяжне полотно розтягують по стелі, не доводячи до віконної стіни. Відстань до шторної ніші зазвичай дорівнює 20-25 см, але потрібно відштовхуватися від ширини батареї і підвіконня. Її можна розташувати по всій довжині віконної стіни або лише по ширині вікна з додаванням по 20 см з кожного боку для відсування штори. Цей варіант має декілька особливостей:

  • ширина ніші може бути будь-якою;
  • сходинка може бути дуговою;
  • стеля опускається на 4 см як мінімум;
  • перепад можна збільшити за допомогою додаткового бруса;
  • смугу базової стелі вздовж вікна потрібно прошпаклювати або пофарбувати.

На відстані 15-20 см від вікна кріплять спеціальний профіль для стелі. На решті простору застосовують стандартний безщілинний профіль для натяжної стелі. Вони стикуються на одному рівні. Після цього розтягують натяжну стелю та утворюють приховану нішу вздовж віконного отвору для кріплення шторного карнизу. Не забудьте обробити смугу базової стелі шпаклівкою або фарбою, оскільки вона буде на видноті.

Вибираємо карниз за типом конструкції, кількістю напрямних та видом керування

Коли ви дізналися, яким чином може кріпитися карниз, настав час вибрати той, який можна використати для інтер'єру вашої кімнати. Пам'ятайте, що карниз вибирають ще до початку монтажних робіт, оскільки майстер має визначити розміри та правильно встановити систему.

Існує декілька основних варіантів карнизів за типом конструкції:

  • Струнний карниз. Він є по суті натягнутим дротом зі спеціальними гачками, на які прикріплюється гардина. Струнні моделі мають опцію, яка керує ступенем натягу дроту. Однак простий механізм навряд чи витримає важкі штори.
  • Шинний карниз. Має вигляд плоскої пластини з декількома отворами для встановлення гачків. На один шинний карниз можна повісити декілька штор одразу.
  • Профільний карниз. Він виготовляється з алюмінію. Цей метал відрізняється високою еластичністю, тому його можна використовувати для вікон будь-якої форми, зокрема напівкруглих.
  • Гнучкий карниз. Він виготовляється з пластику. Завдяки різноманітності форм, які можна надати цьому матеріалу, ви можете створити незвичайну траєкторію відсування тканини. Цей карниз застосовують як для віконних отворів, так і для поділу простору усередині приміщення.
  • Багетний карниз. Відрізняється від інших різновидів наявністю декоративної рамки навколо системи кріплення. Цей елемент має скоріше не естетичну, а функціональну користь. Завдяки декору не видно гачків штори. Цей карниз можна поєднувати зі світлодіодним освітленням, а також кріпити як на стіну, так і на стелю.

Карнизи також розрізняють за кількістю напрямних. Найпопулярніші моделі – які мають дві лінії. На них можна повісити, наприклад, відразу штори із щільного та легкого матеріалів. А якщо ви використовуєте ламбрекен, підійде карниз із трьома напрямними. Якщо у вас стоять жалюзі для затемнення, але ви хочете прикрасити кімнату гардиною, передбачені прості моделі з однією напрямною.

Крім того, ви можете вибрати моделі за типом керування: механічні та електричні карнизи. У першому випадку ви закриваєте та відкриваєте штори, потягнувши за шнур. Другий варіант – це карниз із електропроводом. Ви керуєте ним натисканням на кнопку. Такий спосіб відкриття штор виправданий, якщо вони дуже важкі, і ви постійно їх рухаєте. Окрема категорія – «розумні» карнизи. Вони оснащені системою датчиків та контролером. Такі карнизи можуть рухати штори самостійно за розкладом щодо рівня освітленості кімнати та за іншими показниками.

З якого матеріалу варто придбати карниз? Розбираємо переваги та недоліки

В інтер'єрі квартири застосовують карнизи, виготовлені з дерева, алюмінію, сталі та пластику. Існують і інші матеріали, які використовуються у виробництві карнизів, але ми опишемо найпопулярніші.

  1. Дерев'яний карниз. Має велику вагу, престижний вигляд, але і коштує дорожче моделей з інших матеріалів. Карниз із дерева підійде для кімнати, оформленої у класичному стилі. Вибираючи його, пам'ятайте, що дерево погано переносить коливання температури, понад 7 градусів та високу вологість. Однак з іншого боку, такі карнизи відрізняються довговічністю та міцністю, тому можуть витримувати важкі штори. Крім того, якщо ви віддасте перевагу відкритому типу монтажу, то спробуйте різьблені дерев'яні карнизи. Вони будуть ефектні навіть у сучасному інтер'єрі.
  2. Алюмінієві карнизи. Цей тип системи кріплення штор поєднав у собі міцність, невелику вагу та фінансову доступність. Карнизи з алюмінію добре переносять холод, спеку чи вологість, тому придатні для будь-якого приміщення. Завдяки легкості матеріалу алюмінієві карнизи не навантажують перекриття та здатні витримати тришарові ламбрекени. У той же час – це порожня конструкція, яку легко деформувати, тому використовуйте її обережно. Для відкритого типу монтажу можна підібрати ламіновані або фарбовані карнизи з алюмінію.
  3. Сталеві карнизи. Вони відмінно витримують вагу важких штор і не гнуться. Але й важать водночас значно. Карнизи зі сталі придатні у тих випадках, коли у приміщенні використовують триметрові штори з міцного, важкого матеріалу, такі як при оформленні сцени. Якщо сталевий карниз знаходиться на видноті, то ушляхетнити його можна за допомогою дерев'яного або пластикового декору. Коштує він дорожче алюмінієвих моделей, але довговічний і не схильний до деформації.
  4. Пластикові карнизи. Вони відрізняються високою затребуваністю з низки причин. По-перше, пластик можна прикрасити як завгодно: фарбувати, ламінувати, додати додаткові елементи. Тому ви можете втілити усі свої дизайнерські задуми під час оформлення віконного отвору. По-друге, карнизи виготовляються з міцного різновиду пластику. Не треба буде переживати про його здатність витримати декілька шарів штор. Однак вибирайте карнизи тільки у перевірених виробників, щоб уникнути ймовірності браку.

Менш популярні – ковані карнизи. Вони мають схожі переваги зі сталевими, але не настільки універсальні. Якщо сталь підійде для кімнати, оформленої у будь-якому стилі, то ковані моделі – лише для кантрі, провансу та класики.

Вибираючи карниз, потрібно звертати увагу також на кількість та вагу штор, які ви використовуватимете. Для пластику допустимі 1-2 гардини з легкої тканини, а для сталі – 3 чи всі 4, водночас вага не має обмежень.

Додаткові плюси стельового монтажу карнизу

Незважаючи на те, що карнизи бувають настінні і стельові, все ж таки віддають перевагу останнім. І це не дивно.

Штори на карнизі прихованого монтажу на натяжній стелі створюють враження тканинних полотен, що струмують з нізвідки. Такий вигляд не повторить жоден настінний карниз.

Крім того, стельові моделі дозволяють візуально збільшити висоту приміщення. Це особливо актуально для квартири, де стеля знаходиться на відстані 2,5-2,7 метрів.

Такі карнизи будуть виходом із ситуації, коли свердлити стіни неможливо, наприклад, якщо є ймовірність пошкодити дороге оздоблення.

Стельові карнизи здатні витримувати велику вагу, тому власник квартири може вішати на них важкі, щільні тканини – комплект штор із 4 складових.

При прихованому монтажі карнизу і додаванні підсвічування гардин ви можете зробити навіть звичайнісінький інтер'єр сучасним і цікавим.

Стельовий карниз стане чудовим варіантом не тільки для кімнат з низькою стелею, але і для оформлення вікон в еркері, мансард, арочних та французьких отворів.

Врахуйте такий момент. За відкритого варіанту монтажу, коли потрібно робити отвори у полотні стелі, існує ймовірність затоплення кімнати сусідами зверху. А за прихованого встановлення цієї проблеми можна легко уникнути.

У будь-якому випадку тільки ви вирішуєте, який карниз прикрашатиме вашу кімнату. Головне – підібрати той варіант, який буде не тільки технічно прийнятний, але і поєднуватиметься із загальним стилем приміщення.

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірочку, щоб проголосувати!

Кількість голосів:

Вы вже проголосували!

Ваш голос зарахованно!

Середній рейтинг / 5

Контакти

Київ:

+38 (050) 457-77-30

вул. Олекси Тихого 104, оф. 308

з 9:00 до 17:00 (робота офісу)

з 9:00 до 20:00 (прийом дзвінків)

http://5plus.kiev.ua

Дніпро:

+38 (073) 350-20-50

вул. Робоча 23В

з 9:00 до 17:00 (робота офісу)

з 9:00 до 20:00 (прийом дзвінків)

https://5plus.dp.ua/

Call-center:

0 800 217 587

Час роботи call-centra:

с 9:00 до 20:00

Заказати дзвінок

Залиште свій телефон, ми обов'язково Вам передзвонимо