Натяжні стелі – обов'язковий атрибут сучасної квартири. Чому? У натяжних конструкцій багато переваг. Вони красиві та практичні, швидко монтуються без пилу та бруду, можуть коригувати нерівність стелі, моделювати кімнату, а також уберегти приміщення від затоплення зверху. Погодьтеся, що список плюсів натяжного полотна значно переважує звичайну побілку, фарбування або обклеювання шпалерами.
Тільки потрібно врахувати один вагомий нюанс, плануючи використовувати штори у кімнаті з натяжною стелею. Якщо ви подумаєте про встановлення карниза вже після монтажу стелі, вам залишиться тільки прикріпити його до стіни. Цей спосіб можливий, але з естетичного погляду – не найкращий варіант. Для сучасного інтер'єру краще вибрати карниз, встановлений під натяжну стелю. Процес монтажу трудомісткіший, але цілком виправданий завдяки привабливості та актуальності такого варіанту в оформленні приміщення. Давайте розберемося, які стельові карнизи краще вибрати, і з'ясуємо нюанси їх кріплення разом з натяжною стелею.
2 технології монтажу стельового карнизу
Складність монтажу карнизів для штор у поєднанні з натяжною стелею полягає у тому, що необхідно правильно зняти розміри та розрахувати відстань, яка дозволить фіранкам вільно рухатися. Тут важливо приховати проміжок між поверхнями, що проглядається, але не допустити щільного зіткнення. Встановлення карнизу здійснюється двома способами:
- Відкрита технологія. Кріплення здійснюється по натягнутій плівці. Профіль залишається видимим.
- Прихована технологія. Монтаж приховує карниз, що створює ефект начебто штори струмують просто зі стелі.
Обидва способи мають переваги. Наприклад, перший – простіше зробити. Потрібно до натягування ПВХ плівки на стелю визначити місце кріплення дерев'яного бруса, а після монтажу натяжної конструкції прикріпити карниз до нього у зазначеному місці. Другий спосіб – набагато складніший, але й результат вартий витрачених зусиль. У чому полягають тонкощі двох видів установки?
Відкрита технологія монтажу карнизу на натяжній стелі
Відкритий карниз зможуть побачити усі, хто зайде до приміщення. До натяжного полотна прикріпити його неможливо, тому заздалегідь ставиться опора, на яку монтуватимуть карниз. Покрокова робота передбачає:
- Визначення місця, де висітимуть гардини.
- Нанесення маркування у зазначеному місці.
- Фіксування профілю натяжної конструкції.
- Закріплення відповідно до маркування опори – дерев'яного бруса. У плиті стелі свердлять отвори, у які вставляють дюбеля і щільно прикручують заставну з дерева. Для забезпечення довговічності карнизу та обробки брус зазвичай заздалегідь покривають гідрофобною ґрунтовкою або обробляють антисептичним засобом.
- Встановлення полівінілхлоридного полотна звичайним способом без будь-яких особливостей.
- Кріплення карнизу. Для цього у полотні роблять отвори для встановлення шурупів. Щоб уникнути деформації натяжної стелі, місця проколу укріплюють кільцями з полімерів і пропалюють отвори в них спеціальним паяльником.
- Перевірка, щоб між дерев'яним брусом і ПВХ плівкою не було проміжків, інакше полотно може деформуватися. Якщо стеля нерівна, використовують спеціальні монтажні клини, які встановлюють між нею та опорою.
Підбирайте товстий брус, щоб він витримав вагу конструкції, що закріплюється, і не впав під вагою гардин. У іншому разі знадобиться заново монтувати натяжну стелю та відкритий карниз.
Тому до початку монтажних робіт ознайомте працівників із вашим вибором штор та карнизу. Так вони зможуть зробити точні розрахунки та правильно встановити конструкцію.
Нюанси монтажу прихованого карнизу для штор
Прихований карниз або, як його ще називають, «євро-карниз» – чудовий варіант кріплення штор для приміщення, оформленого у мінімалістичному стилі. Суть технології полягає у тому, що від стіни робиться відступ на певну відстань і лише потім монтується натяжна стеля. У створену нішу і встановлюють карниз, прихований від сторонніх очей. Водночас створюється ефект ширяючих штор прямо зі стелі. Це робить низьку кімнату візуально вищою. Крім того, карнизи прихованого монтажу дозволяють отримати естетичніший вигляд приміщення. Проте такий спосіб набагато складніший, тому потрібно врахувати декілька важливих деталей.
По-перше, визначте, якої конструкції будуть штори, і придбайте міцний карниз, що підходить для їхньої ваги. Це необхідно зробити ще до встановлення натяжної стелі, щоб робітники правильно розрахували розмір ніші та спосіб її виготовлення.
По-друге, розмір ніші розраховується завжди індивідуально. Зазвичай вона становить 15-20 см.
По-третє, не забудьте врахувати конструкцію штор та виміряти ширину складок. Це потрібно для того, щоб тканина не терлася об нішу та натяжну стелю, а вільно проходила та складалася.
Коли ви взяли до уваги усі три моменти, необхідно визначити організацію ніші. Вона може являти собою гіпсокартонний короб, дерев'яну заставну та спеціальний профіль для карнизів.
- Гіпсокартонний короб збирається із металевого профілю. Його монтують за допомогою спеціального кріплення. Уся конструкція обшивається гіпсокартоном, а шви зашпаровуються шпаклівкою. Далі – її фарбують. Якщо ви плануєте встановити світлодіодне освітлення, зверніть увагу, що тоді ширина короба не повинна бути 250 мм. Якщо додаткове освітлення штор не передбачене, вистачає і 50-70 мм.
До переваг цього способу належать розширені можливості дизайну приміщення. Гардіна не торкається натяжної стелі, тому якщо ви захочете змінити штори, то не зачепите полотно. Мінус - знадобиться значна кількість часу для установки гіпсокартонного короба. Наприклад, перш ніж встановити натяжну стелю, доведеться почекати 1-2 дні, поки висохне фарба.
- Дерев'яна заставна випускається з перетином 30х30мм, 40х40мм або 50х50мм. Для фіксації використовують посилені металеві куточки або довгі шурупи через заставну, якщо стеля рівна. До нижнього краю опори прикріплюється багет. У нього заправляється полотно.
Плюс такого варіанта – процес не займає багато часу. Прихований карниз можна встановити перед монтажем натяжної стелі. Мінус – з боку гардини може бути видно заставну з дерева. Щоб цього не трапилося, виворіт покривають плівкою не безпосередньо, а через відбійник з перегином. Пам'ятайте, що до встановлення дерев'яну конструкцію треба ретельно продезінфікувати, щоб не з'явився грибок.
- Профіль для карнизів БП-40. Цей метод схожий на попередній, проте замість бруса застосовують спеціальний металевий профіль. Це алюмінієва труба, довжина якої 2,5 метра, а перетин 40х40 мм, і отвір для кріплення полотна.
Плюс – при встановленні легко робиться закруглений кут, що має природний вигляд. Мінус – коштує дорожче порівняно зі встановленням дерев'яної заставни.
Існують комбіновані карнизи. По суті, це один з перерахованих методів, з'єднаний з підсвічуванням по периметру. Має оригінальний вигляд і може стати особливістю інтер'єру кімнати. До того ж додавання освітлення не сильно вплине на загальну вартість встановлення карнизу прихованого монтажу.
Класична схема встановлення прихованого карнизу:
- Спочатку на бетонній поверхні базової стелі відміряють проміжок, де висітиме гардина, і роблять маркування.
- Карниз із пластику або металу кріплять безпосередньо на бетон, звіряючись з розміткою. Для цього використовують дюбелі, які поміщають у заготовлені заздалегідь отвори. Після встановлення карнизу можна побачити ширину прихованої ніші, що утворилася.
- Після цього готують опору, на яку прикріплять натяжну стелю. Спочатку відміряють довжину полотна і починають розтягувати його по зовнішній стороні від віконної стіни і закріплюють поряд з карнизом.
- Після закінчення роботи перевіряють ступінь натягу стелі та якість встановлення прихованого карнизу.
Після цих дій ви можете завішувати вікна за допомогою спеціальних гачків, які заганяють в доріжку карнизу, і фіксувати рух штор стопорами.