Через особливості технології монтажу натяжної стелі між самим полотном, а точніше багетом, до якого вона кріпиться, і стіною залишається невелика технологічна щілина. Один з варіантів маскування цієї щілини – стельовий плінтус.
Головна перевага плінтусів перед іншими популярними оздоблювальними матеріалами – їх декоративна функція. Правильно підібраний плінтус може не тільки перекрити щілину, але й стати елементом дизайну інтер'єру.
Під час установки стельового плінтуса є своя специфіка, якої слід дотримуватися, щоб не пошкодити полотно і правильно завершити монтаж натяжної стелі.
Технологія кріплення стельового плінтуса
Стельовий плінтус не кріпиться безпосередньо до стелі, а приклеюється трохи нижче полотна на стіну. Усе через те, що ПВХ-матеріали дуже чутливі до клейових складів і можуть пошкодитися від контакту з ними.
Але навіть якщо полотно буде досить щільним і не зіпсується, висохлий клей спровокує появу додаткового нерівномірного натягу поверхні стелі, що призведе до утворення складок. Та й взагалі не факт, що у вас вийде приклеїти плінтус до поверхні натяжної стелі, так як полотно для цього недостатньо жорстке.
Перед безпосередньо поклейкою плінтус обрізається до необхідного розміру; на стіну наноситься розмітка.
Важливо, щоб стіни, до яких буде кріпитися плінтус, були вже пофарбовані. При цьому більшість фахівців радять клеїти плінтус до поклейки шпалер, так як деякі види плінтусів через велику вагу можуть на них не втриматися.
Клей наноситься тільки на ту частину плінтуса, яка буде торкатися стіни. Монтаж слід починати з кута, залишаючи невелику відстань між верхнім краєм плінтуса і натяжною стелею.
Для маскування стиків на кутах можна використовувати спеціальні декоративні кутові елементи. Якщо їх використання не передбачено, перед наклеюванням необхідно обрізати краї плінтуса під кутом 45 градусів і зістикувати їх у кутах приміщення. Місця стиків також варто заповнити герметиком або шпаклівкою.
Після висихання клею або шпаклівки необхідні місця на стиках плінтусів зафарбовуються.
Особливості монтажу:
- Не встановлюйте на криволінійні стіни плінтуси з пінопласту – вони не мають достатньої гнучкості і можуть тріснути на згинах. Для таких поверхонь краще вибрати більш гнучкі матеріали.
- Плінтуси з поліуретану необхідно клеїти до поклейки шпалер, так як вони мають більшу вагу, ніж плінтуси з пінопласту, і можуть не закріпитися.
- Для монтажу стельових плінтусів використовуйте прозорий клей – його не буде видно на стиках і загалом робота буде виконана акуратніше.