Натяжне полотно – це один з найстильніших, практичніших та доступніших варіантів оформлення стелі. Його використовують у будинках та квартирах для створення ідеально рівної поверхні та оригінального інтер'єру.
Натяжні стелі мають такі переваги:
- гарні експлуатаційні характеристики;
- довговічність;
- необмежені дизайнерські можливості;
- полотна для різних бюджетів;
- легкий догляд за поверхнею;
- можливість приховати дроти та інші комунікації під полотном;
- нескладне встановлення (середній час монтажу простої конструкції – 3-4 години).
Вирішуючи, які натяжні стелі кращі, багато споживачів впадають у відчай, бо не розуміють, на що звернути увагу насамперед. Різноманітність матеріалів на ринку також ускладнює вибір, тому у цій статті ми розберемо, які натяжні стелі бувають і як підібрати ідеальний варіант.
Основні види натяжних стель
Популярність натяжних полотен стрімко зростає. Ці конструкції використовуються для оформлення будь-яких кімнат у квартирі чи приватному будинку, а також офісів. Під час купівлі треба орієнтуватися на специфіку приміщення, персональні побажання та фінансові можливості. Однозначно відповісти на запитання, які натяжні стелі кращі, не можна, адже на вибір впливає декілька аспектів. Це дизайн, призначення приміщення, власні уподобання за кольором, формою, ефектами, освітленням та ін.
Типи полотен
Сучасні виробники пропонують декілька видів полотен для натяжних стель: ПВХ-плівку, тканину та склотканину. Останній матеріал менш популярний через складність монтажу та високу вартість, але він і міцніший. Більшість споживачів все ж таки вибирають плівку або тканину. Кожен вид має свої переваги та недоліки. Щоб зрозуміти, яка натяжна стеля краща, потрібно детально ознайомитись з особливостями різних полотен.
Плівкові стелі
Такі стелі переважно виготовляються з полівінілхлоридної плівки і мають товщину 0.2-0.4 мм. У нормальних умовах поверхня зберігає первісний вигляд і не вигоряє 20-25 років. Серед переваг матеріалу:
- вологостійкість, завдяки якій плівкові стелі монтуються в кухні та ванній кімнаті;
- висока ударостійкість;
- стійкість до високих температур (до +75 °С, але за перевищення цього показника деформується);
- простота у догляді (досить протирати поверхню ганчіркою раз на два роки).
Величезною перевагою матеріалу є його бюджетна вартість, тому роздумуючи, яку натяжну стелю зробити, пам'ятайте, що плівкове покриття – найдешевше (якщо йдеться про прості конструкції). Водночас плівка має і низку мінусів, серед яких:
- втрата еластичності та поява тріщин за низьких температур;
- не стійкість до порізів та проколів.
Плівковий матеріал не дихає, тому після монтажу рекомендується провітрювати приміщення. ПВХ-плівка найкраща для створення багаторівневих конструкцій та дизайну «Зоряне небо». Її часто вибирають для доповнення інтер'єру із дзеркальними компонентами. Також, якщо вас цікавить, які світильники вибрати для стель, відповідаємо: для виробів з ПВХ-плівки краще використовувати світлодіодні лампи.
Тканинні стелі
Тканинні натяжні стелі мають товщину 0.25 мм, їх переважно вибирають для оформлення кімнат з великою площею. Вони мають чудовий вигляд в інтер'єрі у класичному стилі. Придатні для приміщень із протягами та постійними коливаннями температури. Серед переваг матеріалу виділяють декілька:
- стійкість до високих та низьких температур;
- зносостійкість та стійкість до більшості механічних впливів (проколи, порізи, удари);
- повна екологічність, що особливо важливо для людей, які стежать за своїм здоров'ям, дітей та алергіків.
Вартість тканинних натяжних стель набагато вища, ніж плівкових, але споживачів приваблює їхня надійність та міцність. Основним недоліком тканини є неможливість монтажу в кухні, ванній та інших приміщеннях з високою вологістю. У таких приміщеннях полотно може втратити початковий вигляд: воно розтягується, на поверхні виникають розводи. Догляд за стелею набагато складніший, адже забороняється використання води та ацетону для усунення забруднень.
Фактури натяжних стель
Домогтися правильної організації простору та збереження основного стилю оформлення можна за допомогою фактури оздоблювальних матеріалів. Це ще один фактор, який треба врахувати під час вибору натяжної стелі. Основними видами є гладкі, тиснені та перфоровані поверхні.
Фахівці виділяють декілька підвидів фактур:
- Металік. Має характерний металевий блиск, здатний змінювати відтінок залежно від освітлення (денне, штучне).
- Перламутр. Порадує незвичайними перлинними переливаннями та м'яким, ніжним дизайном.
- Замша. Є імітацією натуральної шкіри з невеликими ворсинками.
- Мармур. Імітує гладку поверхню, доповнену невеликими прожилками, властивими для цього матеріалу.
- Шовк. Зовнішній вигляд натяжної стелі нагадує натуральну тканину з ледь помітним малюнком.
Виробники натяжної стелі пропонують безліч сучасних ідей для створення стильних інтер'єрів. Різноманітність матеріалів вражає, але базовими, як і раніше, залишаються матові та глянсові вироби. Тому далі розглянемо, яку натяжну стелю – матову або глянцеву – краще вибрати.
Які натяжні стелі кращі: матові чи глянсові?
Глянсові стелі виготовляються із ПВХ-плівки, тому вони мають усі функціональні особливості цього матеріалу. Стануть чудовим варіантом для цінителів новаторства та сучасності в інтер'єрі. Глянцева поверхня має високу відбивну здатність (майже 95%), тому працює як приглушене дзеркало. Це візуально збільшує простір, але є недоречним у приміщеннях з великою кількістю меблів. Основним недоліком цього матеріалу є відображення у ньому усіх предметів в кімнаті, автомобільних фар, вуличного світла та інших відблисків, що негативно впливає на нервову систему людини.
Матова поверхня досягається шляхом обробки поліестером, ПВХ-плівкою або склотканиною. Такі натяжні стелі припадуть до душі поціновувачам затишку та елегантності. Цей вид оформлення вже став класикою, адже він пасує до будь-якого інтер'єру незалежно від розмірів кімнати та її завантаженості. Крім того, матове покриття відкриває багато можливостей для дизайну. Фарбування, нанесення зображення, доповнення незвичайними світильниками – будь-які експерименти будуть доречними. Але виробники відзначають, що найпопулярнішими незмінно залишаються білий колір та пастельні тони.
Сатинові стелі як золота середина
Матові та глянсові полотна – немов два різні полюси, але чи існує золота середина між двома фактурами? Таким варіантом є сатинова натяжна стеля, яка має універсальну фактуру з перламутровими переливами і м'якою відбиваючою здатністю без відблисків. ЇЇ можна використовувати для монтажу прихованого LED-підсвічування, оформлення ширяючими світловими лініями і точковими світильниками, оскільки рівномірно розподіляє світло.
Сатинові стелі мають такі переваги:
- вологостійкі;
- прості у догляді;
- варіанти під будь-який інтер'єр;
- гарний та естетичний зовнішній вигляд;
- різноманітність відтінків.
Якщо ви шукаєте універсальний варіант, щось середнє між глянсовою та матовою фактурою, то сатинові стелі стануть найкращим варіантом. Вони створять у приміщенні гармонійну атмосферу та домашній затишок.
Види натяжних стель за кількістю рівнів
Обіграти місце у приміщенні можна не тільки за допомогою фактури та кольору натяжних стель. Кількість рівнів також впливає на зовнішній вигляд полотна та позначається на загальному дизайні кімнати.
Існує три категорії стель за кількістю рівнів:
Однорівневі стелі є найпростішими та найпопулярнішими. Їх можна встановити у будь-якому приміщенні, а монтаж займає декілька годин. Можливе оформлення стельового простору спільно з гіпсокартоном, але не можна поєднати декілька видів полотен (наприклад, плівкове та тканинне).
Багаторівневі стелі призначені для оригінального оформлення і великих приміщень. Якщо ви хочете створити оригінальний інтер'єр і роздумуєте над питанням, яку натяжну стелю вибрати, то відповідь очевидна – лише багаторівневі конструкції (два, три та більше ярусів). З їх допомогою можна:
- візуально змінювати параметри приміщення (довжину, ширину, висоту тощо);
- поєднувати різні види полотен;
- створювати гру кольору та контрасти;
- експериментувати з освітленням;
- розділяти простір на зони.
Вартість монтажу буде високою, але така конструкція кардинально змінить будь-яке приміщення.
3D стелі – це окремий тип багатоярусних конструкцій, що характеризується спеціальним дизайном. Її вартість значно дорожча за інші варіанти, монтаж складний і тривалий. Але фінальний результат виправдовує ціну оформлення та складність конструкції. Урізноманітнити дизайн можна фотодруком або незвичайними візерунками.
Які кольори натяжних стель найпопулярніші
Колір візуально впливає на простір, загальний дизайн і психоемоційний стан людей. Тому до вибору відтінку варто підійти відповідально, а отже керуватися не лише власними уподобаннями, а й особливостями кімнати, стилем оформлення.
Основні кольори та їхні особливості:
- Білий. Це універсальний колір, здатний вписатися у будь-який інтер'єр від класики до модерну. Він візуально збільшує кімнату, надає їй легкості, гарно поєднується з іншими відтінками, але не найкращий варіант для зонування простору.
- Бежевий. Чинить заспокійливий вплив, добре комбінується з різними стилями та іншими відтінками.
- Блакитний. Психологи рекомендують вибирати полотно блакитного чи рожевого кольору для створення романтичної обстановки.
- Червоний. Цей колір часто стає причиною суперечок, адже одні називають його кольором любові та пристрасті, інші вважають сильним подразником для людини. Залежно від загального дизайну кімнати він може стати фішкою інтер'єру, а також є вдалим варіантом для зонування та гри на контрасті.
- Світло-коричневий. Один із універсальних відтінків, гарно поєднується з бежевим кольором. Надає приміщенню солідності, використовується для оформлення робочої зони чи кабінету.
Темні кольори (чорний, сталевий, фіолетовий, темно-синій та ін.) мають гарний вигляд у високих приміщеннях, їх переважно доповнюють композицією «Зоряне небо». Для створення оригінальної стелі можна використовувати декілька відтінків. Особливо привабливий такий варіант буде на багаторівневих конструкціях.