Монтаж натяжних стель вимагає певної підготовки, причому підготовки потребує не лише базова стеля, але й приміщення загалом, тому про підготовчі роботи варто думати не тільки працівникам, але й господарям.
Правильна підготовка до встановлення натяжної стелі виключає ризик деформації і провисання натяжної стелі, а також утворення конденсату.
Першорядне правило установки натяжних стель – монтаж натяжної стелі здійснюється наостанок, в ідеалі, після того, як у приміщенні закінчаться усі оздоблювальні роботи (вирівнювання стін, стелі, установка вікон і дверей, підготовка електрики, поклейка шпалер, укладання плитки, монтаж панелей).
Натяжні стелі і підготовка приміщення
Якщо у приміщенні є меблі та інші елементи інтер'єру, їх потрібно відсунути від стін у центр приміщення або хоча б на 30 сантиметрів від стін, щоб забезпечити вільний доступ до місць кріплення полотна. По можливості на час установки стелі меблі з приміщення можна винести, а найгабаритніші елементи перетягнути у центр приміщення і накрити захисною поліетиленовою плівкою. При установці немає ніяких передумов для пошкодження меблів. Все це робиться лише для того, щоб звільнити працівникам доступ до кріплень і дозволити їм швидко та якісно виконати свою роботу. |
|
Вироби з тонкого пластику, які не можна винести (наприклад, пластикові віконні куточки), необхідно обклеїти малярським скотчем, інакше вони можуть деформуватися від сильного нагріву повітря. Необходімо звільнити доступ до стін, винести з кімнати такі елементи декору, як картини, квіти і ін. | |
Бажано винести також техніку та електроніку, яку можна легко пошкодити. До того ж, підвищення температури може вивести її з ладу. Підвищення температури можуть не перенести і кімнатні рослини, тому їх з кімнати на час установки теж краще прибрати. |
|
Щодо підлоги, то її краще постелити до установки стелі, особливо, якщо планується паркетне укладання, яке вимагає шліфування і лакування. Це запобігає осіданню пилу на стелі. А на час монтажних робіт підлогове покриття достатньо накрити будівельним картоном. Однак, якщо підлога буде делікатнішою (ковролін, лінолеум), її краще укласти після установки натяжного полотна. |
Як уже зазначалося, обробка стін (вирівнювання, плитка) здійснюєтья до установки натяжної стелі (мінімум – за 3 дні). Поклейку шпалер можна виконувати як до, так і після установки натяжної стелі.
Якщо стеля встановлюється у ванній, краще, якщо в ній буде мінімум сантехніки, щоб працівники могли дотягнутися до стелі.
Підготовка стелі під натяжні стелі
Особливої підготовки перед установкою натяжного полотна базова стеля не потребує. Її не потрібно фарбувати і вирівнювати, тому що поверхня стелі все одно буде прихована. Проте, слід прибрати зі стелі все, що може з часом відпасти. Навіть частинки шпаклівки або фарби можуть бути помітні на полотні, і як наслідок, призвести до його пошкодження. А щоб прибрати предмети, які потраплять на полотно, стелю слід демонтувати, а ця послуга теж коштує грошей. |
Коли дефекти базової стелі усунені, необхідно зайнятися електрикою. Усі лампи потрібно закупити заздалегідь і узгодити з майстрами їх розташування і систему освітлення загалом. Щоб уникнути перегріву натяжної стелі, потрібно використовувати лампи певної потужності:
|
Пропонуємо вам ознайомитися також з інструкцією з вибору освітлення.
Підготовка до встановлення натяжної стелі може вимагати зусиль тільки за певних обставин, але загалом – це нетрудомісткий процес.
Головне – грамотно і раціонально продумати і спланувати процес підготовки і установки, тоді проблем не виникне, а стеля прослужить вам довго й надійно.