Ви коли-небудь запитували себе: чому натяжні стелі ПВХ стали одним з найпопулярніших видів обробки стель і в квартирах, і в офісах, і в інших приміщеннях? Все очевидно. Простота, швидкість та чистота встановлення з одного боку та набір різних фактур та кольорів з іншого. Як вибрати стелю з полівінілхлориду? Звернімо увагу на декілька важливих параметрів.
Вибираємо натяжну стелю ПВХ: декілька порад
ПВХ-плівка – один з найпоширеніших матеріалів, який використовується для обробки стель. Тому варто знати, як підібрати виріб, на що звертати увагу, щоб не помилитись із вибором. Згодні? Тоді розпочнемо.
- Різновид лицьової поверхні. Плівкове покриття може бути матовим або глянцевим. Кожне полотно має свої плюси та мінуси. Розберіться, для яких приміщень використовувати глянець, а для яких краще вибрати матеріал без відблисків.
- Колір натяжної стелі. Білі стелі вже не такі актуальні. Тепер ви можете вибрати будь-який колір: світлі відтінки – для збільшення простору, темні – для зменшення, стримані – для заспокоєння, яскраві – для бадьорості.
- Декор стельового покриття. Нанесення малюнка методом фотодруку на ПВХ-плівку підкреслить індивідуальність власника приміщення, але в той же час такий варіант оформлення стелі може набриднути. Вибирайте зображення з урахуванням класичних, що не «вмирають», а не тільки модних тенденцій.
- Форма натяжної стелі. Вибирають не ідеально рівну поверхню, а й шатрову, хвилеподібну або склепінчасту. Зверніть увагу, що натяжна стеля з полівінілхлориду дозволяє втілити в реальність такі конфігурації.
- Матеріали для виготовлення покриття. Переконайтеся, що під час виробництва вибраного вами стельового виробу з ПВХ не використовуються токсичні матеріали, які можуть зашкодити здоров'ю мешканців.
- Тип монтажу. Ознайомтеся зі способами встановлення полівінілхлоридної натяжної стелі. Найпопулярніший гарпунний метод, але також є кліпсовий, штапиковий та інші типи монтажу. Натяжне полотно може кріпитися до базової стелі або стін.
І насамкінець, зверніть увагу на виробника та країну, у якій виготовляється ПВХ плівка. Компанія, що не перший рік на ринку, заробила ім'я та репутацію, заслуговує на довіру і ваш вибір.
Переваги та недоліки натяжних стель з полівінілхлориду
Натяжні стелі з ПВХ-плівки – найкращий вибір для обробки стелі, тому що:
- Полівінілхлоридна плівка стає еластичною при нагріванні. Ця її властивість дозволяє кріпити полотно на стелі будь-якої форми.
- Ви можете вибрати стелю будь-якого кольору. ПВХ-плівка має найширший діапазон кольорів порівняно з іншими матеріалами.
- Полотно водонепроникне, тому ідеально придатне для ванної кімнати, кухні та інших приміщень з підвищеною вологістю.
- Якщо трапиться неприємність у вигляді підтоплення згори, натяжне полотно утримає воду і не розірветься до приїзду монтажників. Так ви вбережете меблі в кімнаті від псування водою.
- Глянцева і матова поверхня не накопичує пил, не електризується, а очищається мийними неагресивними засобами або звичайною вологою губкою.
- Полівінілхлоридне полотно порадує вас досить демократичними розцінками, порівняно зі скловолокном або полотнами тканини. Ціна залежить від розмірів стелі, складності встановлення та виробника. Що більша площа, то нижча ціна за 1 квадратний метр.
Зверніть увагу на деякі моменти використання ПВХ матеріалу:
- Його не можна встановлювати у неопалюваних приміщеннях. За температури нижче 5°C його структура руйнується, плівка може піти тріщинами. Тому утримайтеся від монтажу такої стелі, наприклад, у дачних будинках. А за надмірного нагрівання (понад 65 °C) полівінілхлорид виділяє неприємний запах. Матеріал легкозаймистий. Під час горіння виділяє небезпечний токсин – діоксин. Тому дотримуйтесь правил пожежної безпеки.
- Натяжна стеля з ПВХ-плівки схильна до механічних пошкоджень. Порізи, прориви гострими предметами можна буде безслідно усунути лише повною заміною виробу. Тому утримайтеся від ігор у метання дротиків в кімнаті з натяжною стелею ПВХ і акуратно відкорковуйте шампанське.
- Глянсова стеля з полівінілхлориду часто забруднюється: жирні плями від приготування їжі, мильні бризки від гелю у ванній кімнаті залишають сліди. Знадобиться регулярне прибирання.
- Якщо площа кімнати значна, то ПВХ-полотно залишить помітний шов, тому що максимальна ширина смуги від 1,5 м до 3 м. Але для стандартних розмірів спальні, кухні, ванної кімнати та коридору цілком підійде. А на стику полотен у залах або кухнях-студіях можна підібрати декорації або підсвічування, що приховує шов.
Ви ознайомилися з усіма плюсами натяжних стель із ПВХ-плівки та попереджені про «небезпечні» моменти. Однак це не всі можливості, які може запропонувати полівінілхлоридний матеріал. Давайте перейдемо до його різновидів.