Гіпоалергенні натяжні стелі – для тих людей, організм яких гостро реагує на складний хімічний склад більшості оздоблювальних матеріалів. Давайте разом розбиратися: яку натяжну стелю для алергіка підібрати і які варіанти взагалі існують на ринку?
Правда і міфи про шкоду натяжних стель та інші стереотипи
У світі синтетичних матеріалів та речей із пластику набирає популярності екологічно чиста продукція для житлового простору. Тому з того моменту, як з'явилися натяжні стелі на ринку оздоблювальних матеріалів, не вщухають суперечки про те, що вони завдають шкоди здоров'ю людини. Одні погоджуються із цим твердженням, а інші – заперечують. Хто правий? Чи справді натяжні стелі такі шкідливі чи це міф?
Припустімо, що вони шкідливі. На чому ґрунтується твердження про негативний вплив на здоров'я?
- Полівінілхлорид або ПВХ – це речовина, з якої виготовляють натяжне полотно. Дехто стверджує, що воно небезпечне для людського здоров'я. Однак з ПВХ виробляють не тільки натяжні стелі, але й інші речі, які часто застосовують у побуті: кабелі, штучна шкіра, лінолеум, ущільнювачі, наприклад, для дверей холодильника та багато іншого. Використовуючи цю продукцію, ніхто не переймається, що вона завдасть шкоди. Насправді, якщо дотримуватися експлуатаційних правил – не нагрівати і не підпалювати натяжне полотно, то ніяких шкідливих речовин в повітря не надійде.
- Існує твердження, що натяжні конструкції завдають шкоди через повітронепроникність. І воно правильне. Матеріал повністю закриває базову стелю і не пропускає повітря. Ось чому у разі підтоплення сусідів зверху натяжна стеля здатна витримати вагу води і не порватися, доки монтажники її не відкачають і не відновлять стельове полотно. Зверніть увагу, що металопластикові вікна і настінні покриття також герметичні. Тут допоможе звичайне провітрювання та регулярне прибирання. Крім того, будь-яке стельове покриття вимагає правильного встановлення, тому кріпити натяжні стелі мають лише професійні монтажники, які врахують усі нюанси.
- Тканинні полотна для натяжних стель виготовляють із синтетичних матеріалів, тому вони негативно впливають на здоров'я. В дечому так і є. Тканинні натяжні стелі справді виготовляють із поліестеру та додатково просочують поліуретаном. Тому полотно є синтетичним продуктом. Але воно не виділяє ніяких шкідливих речовин і має «дихаючу» властивість.
- Купівля та встановлення натяжних стель доступні не кожному, тому що мають високу ціну. Це твердження було правдивим, коли такий спосіб обробки тільки з'явився. Однак тепер монтаж натяжної стелі за вартістю можна порівняти з ремонтом базової бетонної стелі. Візьміть суму, до якої увійдуть шпаклівка, різні розчини, інструменти, а також побілка, фарба або шпалери. Додайте до цього оплату роботи майстрів. До того ж такий ремонт не виключає можливості забруднити підлогу та стіни. У той час як кріплення натяжної стелі відбувається чистовим способом. Ви можете не турбуватися про збереження ваших стін та підлоги. Ціни на натяжні стелі мають широкий діапазон. Є бюджетні та дорожчі варіанти. Тому кожен охочий може дозволити собі такий тип обробки стелі.
- Полотно натяжної стелі може луснути. Такого не станеться. Усі матеріали міцні. Але їх можна пошкодити гострими предметами. Але навіть тоді з'явиться лише невеликий отвір, а не величезний прорив. Його можна залатати чи замінити полотно повністю. Викличте майстра, який здійснював монтаж, і він усуне дірку.
- Натяжні стелі мають неприємний запах. Насправді, запах у кімнаті може з'явитися відразу після встановлення. Про це вас попередять перед тим, як розпочати роботу. Їдкий, стійкий та неприємний запах свідчить про неякісні матеріали. Але навіть після встановлення фірмової стелі знадобиться 2-3 дні, щоб сторонній запах повністю зник.
- Натяжні стелі починають провисати з плином часу. Це міф. Адже не дарма виробники натяжних конструкцій дають гарантію на 10, а то й більше років.
Ми обговорили найголовніші твердження про натяжні стелі, з'ясували, які з них відповідають дійсності, а які є хибними. Давайте копнемо глибше і дізнаємося, як натяжні полотна впливають на алергіків?
Чому натяжні стелі викликають напади алергії? Розбір польотів
Матеріали, з яких виготовляють натяжні полотна, відповідають спеціальним вимогам та міжнародним стандартам безпеки. Це так, якщо йдеться про якісну продукцію, а не про підробку чи нелегальний товар. У контрафактному виробі часто порушено склад та співвідношення хімічних речовин, що може негативно вплинути на здоров'я людини.
Але навіть у якісному оздобленні виявляють: фенол, толуол, кадмій, хлор. Чим вони небезпечні?
- Фенол – це токсична хімічна речовина. Вона негативно впливає на нервову, серцево-судинну та видільну системи людини. Більшість європейських держав відмовилися від використання небезпечного хімікату. Вважається, що він навіть у невеликих кількостях може спричинити рак. Для алергіків ж постійна дія фенолу небезпечна набряком легенів.
- Толуол – це органічний елемент, який виділяється із неочищеної нафти. Це їдка, токсична речовина. Вона активізується за підвищення температури. Вплив толуолу проявляється у підвищенні слабкості, запамороченні та втраті апетиту.
- Кадмій – це важкий метал. Його пари та сполуки є токсичними для людини та викликають пошкодження багатьох органів. Надмірне проникнення кадмію в організм може стати причиною не тільки алергії, а й анемії, порушень функцій печінки та легень, а тривалий вплив призводить до остеопорозу, деформації скелета, розвитку гіпертонії. Важкий метал осідає у нирках, що призводить до утворення в них каміння.
- Хлор – це небезпечна речовина навіть у незначній кількості. Вона швидко вражає дихальну систему алергіка, викликає напади кашлю, збільшує серцебиття, подразнює слизові оболонки, шкіру. Найнебезпечніша ситуація, коли у приміщенні висока температура і відсутня вентиляція. Це дає шкідливим парам проникати скрізь і викликати у людей отруєння хлорним токсином.
Усі вказані елементи нешкідливі лише тоді, якщо правильно дотримані пропорції. Однак людина, яка страждає на алергію, чутлива до таких хімічних речовин. Тому від звичайних полівінілхлоридних натяжних стель у квартирі доведеться відмовитись.